Okunma

Şüpheli Albümler İncelemede


12 Nisan 2008 Cumartesi 21:00
Şüpheli Albümler İncelemede
Özellikle Güney Amerika’da oldukça popüler olan sosyal ağ hizmeti Orkut.com, polise ulaşan suç duyuruları sebebiyle zor günler yaşıyor. Altmış milyonun üzerinde kullanıcısı olan ve trafiğinin %67’den fazlasını Brezilya’dan alan Orkut.com, adlı mercilerin isteği üzerine, yüzlerce kişiye özel albümü hukuk denetimine açıyor. Tam bir sayı vermek gerekirse, denetime açılacak özel albüm sayısı 3261.

Nasıl Engellenir?

Albümlerin hukukî denetime açılma sebebi, içlerinde çocuk pornosu bulundurdukları üzerine gelen şikayetler. Orkut.com yöneticileri, gelecekte bu tür olayların yaşanmaması için yeni bir fotoğraf filtre mekanizması oluşturduklarını belirtiyorlar. Fakat bu filtre sisteminin nasıl çalıştığı söylenmiyor. Zira bu bilgi verilirse, kolayca bertaraf edilebilir.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şüpheli Albümler İncelemede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şüpheli Albümler İncelemede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şüpheli Albümler İncelemede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "