Okunma

Süreyya Ciliv’e Seçkin Kariyer Ödülü


03 Haziran 2009 Çarşamba 10:48
Süreyya Ciliv’e Seçkin Kariyer Ödülü

American-Turkish Council (ATC), Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK), ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliğiyle Washington’da düzenlenen 28’inci Amerika-Türkiye İlişkileri Konferansı’nda “Seçkin Kariyer Ödülü” bu yıl Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’e verildi.


Süreyya Ciliv ödülünü alırken.

ABD-Türkiye: Değişim Çağındaki Zorluklarla Baş Etmek” başlıklı konferansın 2 Haziran’daki, “Dijital Çağda Türkiye” konulu Bilgi ve İletişim Teknolojileri” panelinde bir konuşma yapan Süreyya Ciliv, stratejik bir noktada bulunan Türkiye’nin potansiyeline inandığını belirterek, herkesi Türkiye’ye yatırım yapmaya davet etti.

Gelecek Mobil İletişimde

Konuşmasında, teknoloji dünyasının diğer sektörlerden çok daha fazla fırsatlar sunduğuna  dikkat çeken Ciliv, geleceğin mobil iletişimde olduğunu belirterek, “Turkcell, Türkiye’de iletişim, teknoloji ve sosyal sorumluluk alanında öncülüğünü devam ettiriyor. 3G sayesinde daha çok bilgiyi daha hızlı aktarabileceğiz. Mobil erişim insanların aynı fırsatlara sahip olmasını sağlayacak. Bunun sonuçlarını eğitim, sağlık ve ekonomide kısa zamanda göreceğiz” dedi.

Konuşmasının ardından daha önce Merkez Bankası eski Başkanı Süreyya Serdengeçti ve Kemal Derviş gibi isimlere verilen “Seçkin Kariyer” ödülünü ATC Yönetim Kurulu Başkanı Brent Scowroft ile TAİK Başkanı Haluk Dinçer’den alan Süreyya Ciliv, fark yaratabilmiş olmanın daha da çok çalışmak ve yeni projeler geliştirmek için teşvik edici olduğunu söyledi. Ciliv, “Teknoloji sayesinde topluma katkıda bulunabiliyoruz. Türkiye ve Amerika’nın işbirliğiyle teknolojiyi kullanarak dünya için farklı ve faydalı işler yapabiliriz. Bu ödülü aldığım için çok mutluyum ve beni bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Diğer Katılımcılar

ATC CEO ve Başkanı, Emekli Büyükelçi James H. Holmes “Seçkin Kariyer” ödülünün bu sene Süreyya Ciliv’e verilmesinin nedenlerinin Ciliv’in iletişim teknolojilerindeki global liderliği, Turkcell’in Türkiye’de mobil iletişimi yaygınlaştırmadaki başarısına katkısı, uluslararası girişimciliği ve Türk iş dünyasının sözcüsü olması olduğunu belirtti. 

31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Washington Ulusal Gaylord Konferans Merkezi’nde düzenlenen ‘Amerika-Türkiye İlişkileri Konferansı’nın ev sahipliğini ATC Başkanı Brent Scowcroft, DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi Başkanı Haluk Dinçer ile TOBB ve DEİK Başkan Yardımcısı Murat Yalçıntaş yaptı.
 
Konferansa; Dışişleri Bakanı Prof. Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Coca Cola CEO’su Muhtar Kent, Akbank Uluslararası Danışma Kurulu Başkanı Kemal Derviş, ABD Genelkurmay Başkanı Michael Mullen ve Senatör John F. Kerry katıldı.

:: Bu ödülü Türkiye’den başka kimler alabilir?

Bilgi için: Turkcell
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Süreyya Ciliv’e Seçkin Kariyer Ödülü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Süreyya Ciliv’e Seçkin Kariyer Ödülü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Süreyya Ciliv’e Seçkin Kariyer Ödülü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "