Okunma

Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak!


06 Temmuz 2016 Çarşamba 16:00
Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak!

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında, Starship Technologies‘in özerk drone araçlarının, kullanıcılara paket servis hizmetini ulaştıracağı haberi gündeme gelmişti. 

Büyük endüstri ortakları ile söz konusu projeyi tamamlayan Starship Technologies, yakın bir süreçte paket sipariş servisi sunan sürücüsüz dronelarını kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Sürücüsüz dronelar sipariş getirecek

Özerk drone çözümleri kapsamında Avrupalı yemek dağıtım şirketi “Just Eat”, Alman yemek servisi “Hermes”, Londra merkezli Metro Group ve “Pronto.co.uk” ile anlaşan Starship Technologies, cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Müşterilere yemek siparişi sağlamak amacıyla anlaşmalı şehirlerin birçok noktasında yer alacak dronelar 3-4 kilometrelik bir alanda siparişleri kullanıcılara ulaştıracaklar. Kontrol merkezlerindeki çalışanlar tarafından tarafından izlenecek dronelar, bir aksaklık halinde operatörlerin müdahalesi ile karşı karşıya kalacaklar.

Geçen yıl ABD ve Avrupa’da test edilen robotların, deneme sürüşlerinde toplam 8 bin kilometre yol kat ettikleri SlashGear‘daki haberde yer aldı. Özerk droneların ilk etapta; Londra, Düsseldorf, Bern şehirlerinde yemek dağıtımına başlamaları bekleniyor.

Starship Technologies‘den Allan Martinson, yeni çözümleri robot teslimatı hakkında son derece heyecanlı olduklarını, test aşamalarının ardından hizmete başlayacak robotların yemek dağıtım şirketleri için mükemmel bir alternatif olacağını belirtti.

Çözüm kapsamında çeşitli zorluklarla karşılaşacaklarının farkında olduklarını söyleyen Martinson, buna rağmen tüketici, müşterilere daha verimli ve daha az maliyetli bir şekilde yemek dağıtım hizmeti verebilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

:: Gelecek süreçte yemek sipariş dağıtımı yapan droneların daha geniş bir coğrafyada hizmete geçebileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  parayı vermem

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Peki fakir insanlar ogrenciler vs ne is yapacak?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bunu çalarlar çok şirin 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyede olsa dronelerin icindekileri yolda calar icine biyar kor yollarlar la :))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bizde akilli cami yapicaz ins

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sürücülü drone var mı?

" Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "