Sürücüye alkol testi yapan yerli otobüs!


13 Eylül 2018 Perşembe 16:43
Sürücüye alkol testi yapan yerli otobüs!

Çağımızın ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunmayı amaçlayan yerli üretici Karsan, yeni ürünü ile hayli dikkat çekmeyi başardı. Karsan, 8.1 metre uzunluğundaki yerli otobüs Star’ın okul versiyonunu ilk kez IAA Hannover Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Star okul otobüsüyle beraber, şoför alkol testi ve araçta öğrenci unutmayı engelleyen koltuk sensörü öğrencilerin maksimum güvenliğini sağlayacakken, iki veya üç  nokta emniyet kemeri, acil fren sistemi, şerit takip sistemi ve acil çıkış kapısı gibi güvenlik sistemleri de onu uygun bir okul aracı haline getiriyor.

Yerli otobüs aynı zamanda yurt dışı fuarlarında segilenecek

Star okul otobüsünün hem öğrencilere hem de sürücülere yönelik önemli geliştirmeler sunduğunu belirten Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Star’ın okul otobüsü versiyonu üstün güvenlik sistemleri, konforu ve bir o kadar ekonomik olmasıyla ön plana çıkıyor. İlk kez IAA Hannover Fuarı’nda sergileyeceğimiz Star okul otobüsümüz, fuarın hemen ardından roadshow kapsamında Fransa’ya gidecek.”

“Öncelikli pazarlarımızı ise Fransa, İspanya ve İtalya olarak belirledik. İlk siparişlerimizi IAA Hannover Fuarı’nda almayı planladığımız Star okul otobüsünde seri üretime Aralık ayında başlayacağız” şeklinde konuştu.

Akıllı koltuk sensörüyle öğrencilerin unutulmasını engelliyor!

Star okul otobüsünde, sürücü alkol testi, koltuk sensörüyle araçta öğrenci unutmayı engelleme, iki veya üç nokta emniyet kemeri, otobüs şasisi ile üstün koruma, gelişmiş acil fren sistemi, şerit takip sistemi ve acil çıkış kapısı gibi özellikler dikkatleri çekiyor.

Güçlü ve sessiz çalışan 184 HP’lik dizel motoruyla üstün tırmanma ve manevra kabiliyeti sunan Star okul otobüsünün, Elektrik Kontrollü Havalı Süspansiyonu (ECAS), 6 ileri manuel veya otomatik vites seçeneği, geniş görüş açısı ve 33 kişilik yolcu kapasitesi bulunuyor. Star okul otobüsü ayrıca, düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleriyle işletmelerin kazancını artıran iş ortağı olma özelliklerini de taşıyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Mercedes te 10 yıldır var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Alkol testi yapacağına uyku testi yapsın.. en çok kaza uykulu yapılıyor ve uykulu araç sürme ihtimali alkollü sürme ihtimalinden çok daha fazla.. göz takip sistemi olsa daha iyi olurdu..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

yerli mi? biz otomobil üretmiyoruz dışardan gelen her bir parçayı monte edebilen bir sistemin parçasıyız

" Sürücüye alkol testi yapan yerli otobüs! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sürücüye alkol testi yapan yerli otobüs! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sürücüye alkol testi yapan yerli otobüs! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)