Susun, Açık Duyulmasın!


09 Ağustos 2008 Cumartesi 21:00
Susun, Açık Duyulmasın!


Black Hat Conference‘da bahsedilen ve hakkında özel bir sunum yapılması düşünülen elektronik biletler konusunda Amerikan federal mahkemesi, üç güvenlik uzmanı hakkında "susmazsanız feci olur" kararı verdi. Daha önce size aktardığımız haberden de ayrıntılı şekilde görebileceğiniz üzere, dünya çapında kullanılan ve genellikle güvenlik kartı veya elektronik bilet olarak kullanılan NXP firmasının Mifare Classic RFID (radyo frekanslı kimlik) kartı, önemli güvenlik açıkları içerdiği için kolayca kopyalanabiliyordu.

Mahkemeye Gidince Beter Oldu

Massachusetts‘te faaliyet gösteren taşıma kurumu Massachusetts Bay Transit Authority (MBTA), MIT’de öğrenim gören Zack Anderson, RJ Ryan ve Alessandro Chiesa isimli güvenlik uzmanları hakkında federal mahkemeye başvurarak bilgilerin bir "Pazar güvenlik sohbeti"nde katılımcılara anlatılmaması için karar çıkarttı.

Mahkemede atılan gol ise tarihe geçecek nitelikte: Savunma, mahkeme dosyalarının içine MBTA için bir öneri belgesi koyarak güvenlik açığıyla ilgili tüm ayrıntıları anlattılar. Belge çok gizli olmadığı için kamuya açık mahkeme dosyası olarak tasnif edildi ve elektronik olarak erişilebilir duruma getirildi (PDF dosyası, 267 kb, İngilizce). Bu sırada, Black Hat güvenlik konferansına katılan 5000 kadar kişiye de bu belgeler daha önceden bir CD üzerinde dağıtılmış durumdaydı.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Susun, Açık Duyulmasın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Susun, Açık Duyulmasın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Susun, Açık Duyulmasın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!