Okunma

Swing Copters için İpuçları


25 Ağustos 2014 Pazartesi 08:00
Swing Copters için İpuçları

Flappy Bird’i önce yayınlamasıyla, sonra da “bağımlılık yapıyor, insanların hayatını kötü etkilemek istemiyorum” açıklaması eşliğinde yayından kaldırarak açıklanması zor bir üne kavuşan Dong Nguyen‘in ikinci mobil oyunu Swing Copters yayınlandı.

Her ne kadar farklı bir isimle çıksa da, oyuncu kitlesi tarafından “Flappy Bird’ün daha zorlusu” olarak görülen Swing Copters’ta binlerce oyuncu henüz 1 puan bile yapamadı. Flappy Bird’de onlarca puan almaya yarayan beceriler, sallanıp duran baltalara karşı sökmedi. Peki ne yapmak gerekiyor? VentureBeat bu konuda gayet makul ipuçları veriyor:

Hedefinizi belirleyin

Swing Copters’a henüz başlamadan önce, bu oyunda uzunca bir süre çift haneli skorlara çıkamayacağınızı kabullenin. Saatlerce oynayıp henüz ilk engeli aşamayanlar olduğunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Öncelikli hedefiniz, sadece ilk engeli aşmak olsun. 10 saniyelik tekrarlar yapın. Bu gerçekleştirdiğinizde, stratejinizi 2. engeli geçmek yani 2 puan almak olarak belirleyin ve buna odaklanın.

Swing Copters’ın zor bir oyun olduğu doğru, ancak kısa süren oyunlar size çok daha fazla tekrar yaparak kendinizi geliştirme imkanı sunuyor.

Tek tık yeterli

Oyunun başında çıkan “Tap” işareti sizi kahramanımız havalanana kadar ekrana tıklamanız gerektiği yönünde yanıltabilir. Oysa tek bir tıklama yeterli. Adamın havalanmasını bekleyin ve sonrasında tekrar tıklayın. Böylece her zaman sola doğru başlamış olursunuz ve sonraki tıklamalarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

14-08/25/swingcopters-1.jpg
“Başladık yine .s”

Çekiçleri takip edin

Flappy Bird’de geçmemiz gereken şey sabit borulardan ibaretti. Burada ise her engelin iki yanında bir de sağa sola sallanan çekiçler mevcut. Bir engeli tam aşacakmış gibi görünürken, çekiçlerden birinin gelip size vurması gerçekten hayli sinir bozucu.

Swing Copters’ta başarının sırrı, çekiçlerin ahengini tutturmakta yatıyor. Pervane şapkalı adamı çekiçlerle birlikte sağa sola almanız gerekiyor. Örneğin, bir açıklıktan geçerken (muhtemelen halen ilk açıklık) sağ taraftaki çekiç dışa doğru sallanıyorsa o geçidin sağından gitmeye çalışın.

Yarım saniye kuralı

Flappy Bird’de olduğu gibi Swing Copters’ta da bir tempo bulunuyor ve zamanla buna ayak uydurduğunuzda, skor hanenizi çift basamağa taşıyabilirsiniz. Yeni başlayanlara küçük bir ipucu olarak, çekiçlere yaklaştığınızda yaklaşık olarak saniyede 2 tık gerektiğini belirtelim. Geçitten geçerken yani çekiçlerin yanına geldiğinizde ise saniyede 3 veya 4 kez ekrana dokunmanız gerekecektir. 

Aldığınız yola ve bölümün size sunduğu engellerin konumuna göre bu tempo değişiklik gösterebilir, ancak başlangıç için bu sisteme alışabilirsiniz.

14-08/25/swingcopters-2.jpg
Doğru yoldasınız!

Ekrana abanmayın

Düz gitmeniz gereken bir rota ayarladınız, ekrana hızlıca tıklayarak dümdüz yükselerek ilk engeli aştınız. Peki ya sonra? Eğer oyundan tüm beklentiniz sadece 1 puan yapmak ise doğru yoldasınız. Ancak ekrana hızlı hızlı basıp düz yükselerek 2. engeli bile geçmeniz mümkün değil.

İkinci engel farklı bir konumda bulunacağı için, sağa ya da sola gitmeniz gerekecektir. Ekrana hızlı basmaya başladığınızda ise sonrasında kontrolü tekrar ele almak imkansız hale geliyor. Bu nedenle kolaya kaçmayın, zor da olsa sindire sindire öğrenin. En başta dediğimiz gibi, stratejinizi iyi belirleyin. Çift haneli puanlar sizinle olsun.

:: Swing Copters en yüksek skorumuzu forumda paylaşıyoruz.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Swing Copters için İpuçları”

 1. BlitzHan dedi ki:

  1

 2. thaw dedi ki:

  KatyPerry Nickli Üyeden Alýntý:
  20

 3. SDN Okuru dedi ki:

  çok kolay 100 yaptım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  18 yaptım 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  42 yaptım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  14 yapıtm ben

 7. SDN Okuru dedi ki:

  24 yaptım 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  şu oynun reklamını yapmayın ya

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bunun için uğraştınızmı gerçekten

 10. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 4 de oynayan kazanır 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  2 zor yaptık ne sinir bozucu oyun ya

 12. SDN Okuru dedi ki:

  83

 13. SDN Okuru dedi ki:

  çok basitki oyun

 14. SDN Okuru dedi ki:

  İşim gücüm yok bu oyunla mı uğraşacam ya sildim gitti.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  2 yaptım sildim adamı delirtir bu oyun

 16. KatyPerry dedi ki:

  20

 17. SDN Okuru dedi ki:

  oyun berbat.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  İpucu veriyonda hacı abi kaç yaptın onu koysaydın 1 mi 😀

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Çarpmadığım halde ölüyorum olmaz olsun böyle oyun yapısı -_-

" Swing Copters için İpuçları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Swing Copters için İpuçları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Swing Copters için İpuçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "