Okunma

Symantec’ten 1 Nisan Uyarısı


31 Mart 2009 Salı 13:02
Symantec’ten 1 Nisan Uyarısı

Uzun süredir eskiye oranla daha az duyduğumuz virüs ve solucan tehlikesi, 1 Nisan’ın yaklaşmasıyla yeniden duyulmaya başladı. Bu tarihte devreye girmesi beklenen Conficker’la ilgili bir uyarı da Symantec’ten geldi. Symantec Security Response Centers, “downanup worm” olarak tanımladığı tehlikeyle ilgili kullanıcıların gerekli önlemleri alması gerektiğini dile getiriyor. 1 Nisan virüsü olarak tanımlanan bu tehlike Conficker.A, Downadup.A, Net-Worm.Win32.Kido gibi isimlerle adlandırılıyor.

Conficker’ın daha önceki sürümleri bilgisayarların güvenlik şirketlerinin internet sitelerine olan erişimini kesmeye çalışmış, Windows güncellemelerini durdurarak Windows Güvenlik Merkezi’ni devre dışı bırakmıştı.

:: Conficker ile ilgili önleminizi aldınız mı?

Bilgi için: Symantec
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symantec’ten 1 Nisan Uyarısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symantec’ten 1 Nisan Uyarısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symantec’ten 1 Nisan Uyarısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "