Okunma

Symbian İçin Bing Widget


09 Temmuz 2009 Perşembe 10:01
Symbian İçin Bing Widget

Microsoft’un çok ses getiren arama motoru Bing ile ilgili detayları daha önce burada vermiştik. Bu kısa sürede ciddi bir ivme yakalayan Bing, üçüncü şahıs yazılım geliştiricilerin de ilgisini hemen çekmiş olacak ki; Ovi Store’da bugün bir widget yayınlandı. Resmi olmayan bu yazılım, tüm Bing özelliklerine kısa yoldan, çok hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Daha önce Microsoft tarafından, Bing için mobil bir arayüz geliştirilmiş olsa da, birçok web servisinde olduğu gibi, Bing için de widgetlar daha çok tercih edileceğe benziyor.


Ayrıntıların görüntülenmesi oldukça başarılı.

Bing widget, arama çubuğuna yazdığınız anahtar kelime için; web, mobil, haberler, resim ve video aramalarının tamamını gerçekleştiriyor. Bu sayede, yön tuşlarıyla, sekmeler arasında geçiş yaptığınızda, beklemeden diğer sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Böyle bir görüntülemenin data transferini artıracağını düşünüyorsanız bunun için de bir çözüm mevcut. Görüntülenmesini istediğiniz sekmeleri de ayarlardan seçebiliyorsunuz.

Ovi Store Sayfası

Bing widget ile yaptığınız arama sonuçları tek satır halinde listeleniyor ve sonuçların üzerinde gezdiğinizde detayları görebiliyorsunuz. Üzerine tıkladığınızda da Symbian’ın ön belirli tarayıcısı ile sonuca ulaşılıyor.


Kullanmadığınız sekmeleri devre dışı bırakarak, daha hızlı bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Tüm Symbian S60 3.sürüm ve 5.sürüm cihazlarla sorunsuz çalışabilen uygulamaya buradaki Ovi Store bağlantısından erişebilirsiniz. Symbian S60 5.sürüm cihazınızda çökmeler yaşar veya hiç çalıştıramazsanız buradan güncel Java desteğini indirebilirsiniz.

:: Mobil aramalarda tercihinizi Google’dan yana mı yoksa Bing’den yana mı kullanıyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symbian İçin Bing Widget konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian İçin Bing Widget ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian İçin Bing Widget ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "