Okunma

Symbian’a Keylogger Bulaştı!


29 Temmuz 2009 Çarşamba 09:22
Symbian’a Keylogger Bulaştı!

Bilgisayarlarda, yeri geldiğinde boyundan büyük işler başaran keylogger uygulamalarının yeni uğrak yeri Symbian’daki ilk versiyonu OS9 Keylogger, yeni nesil Symbian cihazlar için tamamıyla iyi niyetli olarak tasarlanmış bir uygulama.

Python tabanlı bir uygulama olan OS9 Keyloggger, Symbian cihazınızdaki tüm tuş darbelerini bir txt dosyasına kaydediyor. OS9 üzerindeki tüm tuşları tanımlayabilen uygulama, nümerik kalvyenin yanı sıra, yön ve seçim tuşları ile multimedya tuşlarını da kayıt altına alıyor.

Kaydı yapılan her tuşun yanına ayrıntılı açıklaması ve UID kodu da girilerek kapsamlı bir açıklama yapılıyor. Henüz çok yeni bir uygulama olan OS9 Keylogger bu yüzden çok kapsamlı özelliklere sahip değil. Ancak bu haliyle bile yeterince ilgi çekeceğe benziyor.

Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz uygulama, Python 1.4.5 ve üstü ile sadece C dizininde çalışıyor.

:: Keyloggerlar mobil cihazların başına bela olur mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symbian’a Keylogger Bulaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’a Keylogger Bulaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’a Keylogger Bulaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "