Okunma

Symbian’a Özel Ağ Araçları


01 Eylül 2009 Salı 08:13
Symbian’a Özel Ağ Araçları

Bilgisayardan uzak olduğunuz anlarda da birçok ihtiyacınızı yerine getirebilmenizi sağlayan mobil uygulamaların işlevselliği, mobil internet ile en yukarılara taşınıyor. Yazımızda açıkladığımız uygulama da ağ yönetimi için fonksiyonel araçları içeriğinde barındırıyor.

Üç farklı araç sunan uygulama ile ağınızda yer alan cihazların aktifliğini ping komutu ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca “Traceroute” ve “Tracert” seçenekleriyle hem Windows tabanlı hem de Unix benzeri işletim sistemlerinde, veri paketinin geçtiği tüm sunucu bilgilerini görüntüleyebilme fonksiyonuna da sahip olan uygulama “IPV6” desteğineyse bu sürümde ne yazık ki sahip değil.

Yazılım tüm bu özelliklerinin yanı sıra Telnet desteğine de sahip. Bu sayede ağınızdaki herhangi bir makineyi Symbian üzerinden yönetebilmeniz olanaklı hale gelmiş oluyor.

Oldukça hızlı ve başarılı bir yazılım olan “Paijwar Networking Tools” tüm Symbian S60 3.Sürüm ve 5.Sürüm cihazlar ile uyumlu çalışıyor. Uygulamanın unsigned (sertifikalandırılmamış) versiyonunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

:: Uygulama hakkındaki fikirlerinizi forumda paylaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symbian’a Özel Ağ Araçları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’a Özel Ağ Araçları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’a Özel Ağ Araçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "