Okunma

Symbian’da Masaüstünü Toparlayın


07 Mayıs 2009 Perşembe 15:25
Symbian’da Masaüstünü Toparlayın

Mobil cihazlarda kısayollar tahmin edildiğinden çok daha önemlidir. Tek tuşla ulaştığınız menü üzerinden cihaza kolaylıkla hükmedebilmek hem zaman kazandıracak, hem de kullanımı daha keyifli hale getirecektir. Kullanıcılara bu yönde çözüm sağlayan Tracker adlı uygulama, mobil yazılımlar konusunda tecrübeli şirketlerden olan Smartphoneware’e ait bir yazılım.


Uygulamanın arayüzü çok başarılı

Tracker, Symbian cihazınız için kişiselleştirilebilir bir masaüstü asistanı. Sistemle başarıyla bütünleşen uygulama, kişiselleştirilebilir arayüzüyle telefonunuzda ulaşmak istediklerinizi sizin için daha kolay ulaşılabilir kılıyor. Bir anlamda cihazın menüleri arasında dolaşırken boğulmamanız için size yeni yollar üretiyor.

Uygulama, yine aynı firmaya ait olan ve beğeni toplayan Best Taskman yazılımını da bir sekme olarak bünyesinde barındırıyor. Ancak görev yöneticisi kısmı, yazılımın sadece küçük bir bölümünü temsil ediyor.


Symbian’da masaüstü hissi veren yazılım

Uygulama ile sık kullandığınız numaraları, uygulamaları, notları, belgeleri, dosyaları bir menü altına atıp kısayollar atayabilir ve sonrasında istediğiniz sekmeden kolayca ulaşabilirsiniz. Birçok gelişmiş özellik sunan yazılım oldukça düşük sistem kaynağı tüketmesiyle göz dolduruyor. Uygulamanın geliştirici tarafından yayınlanan cihaz destek bilgisinde neredeyse tüm Symbian telefonlar mevcut.  Yazılımın 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

:: Mobil cihazınızda kısayollar kullanmayı tercih ediyor musunuz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symbian’da Masaüstünü Toparlayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’da Masaüstünü Toparlayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’da Masaüstünü Toparlayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "