Okunma

Symbian’ın En Yeni Web Tarayıcısı


25 Temmuz 2009 Cumartesi 14:27
Symbian’ın En Yeni Web Tarayıcısı

Symbian’ın webkit çekirdeğini kullanan internet tarayıcısı, birçok web standardına destek vermesi ve özellikle de flash lite desteği ile bilgisayardakine en yakın internet deneyimini mobil cihazınızda yaşamanızı sağlıyor.

Forum Nokia tarafından yapılan açıklama ile Symbian S60 web tarayıcısının 7.1 versiyonuna güncellendiği açıklandı. En güncel Webkit 525 çekirdeğini kullanacak olan yeni nesil Symbian tarayıcısı diğer WebKit üyelerinde olduğu gibi yepyeni özellikler, daha fazla uyumluluk ve maksimum performans sunuyor.


Yeni sürüm daha fazla Flash uyumluluğu sunuyor.

Bu yeni versiyon ile bilinen birçok hatanın giderilmiş olmasının yanı sıra Webkit bağımsız yeni özellikler de eklenmiş. Yenilenen ve daha etkin kısayol tuşları, ekranın optimum olarak kullanılması için düzenlemeler, farklı ekran modları ve bilgi çubuğu güncellemeleri görsel anlamda ilk dikkat çeken yenilikler.

Symbian S60 3.sürüm FP2 kullanan mobil cihazları ilgilendiren bu yeni güncellemeyi henüz edinebilmenin bir yolu yok. Ancak Forum Nokia yaptığı açıklama ile Nokia 6730 Classic, 6710 Navigator, N86, E52, E55 ve E72‘nin bu sürüme sahip olacağını ilerleyen günlerde bir firmware güncellemesi yayınlanabileceğini duyurdu.

:: Bir mobil web tarayıcıdan beklentileriniz nelerdir?




yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Symbian’ın En Yeni Web Tarayıcısı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zaten bir kez de s60 v2 çıkarmazlar ki bizi unutmuşlar

" Symbian’ın En Yeni Web Tarayıcısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’ın En Yeni Web Tarayıcısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’ın En Yeni Web Tarayıcısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "