Okunma

Synaptics’ten yeni biyometrik motor


04 Ocak 2017 Çarşamba 08:00
Synaptics’ten yeni biyometrik motor

Synaptics, mobil cihazlar için hepsi bir arada parmak izi ve yüz tanımlama sisteminin duyurusunu gerçekleştirdi. İşte akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar için sunulan yeni çok faktörlü biyometrik motorunun detayları.

Synaptics güvenlik için çok faktörlü füzyon motoru kullanıyor

Synaptics yeni platformunda yüz tanımlama şirketi KeyLemon ile iş birliğine giderken, hem parmak izi hem de yüz tanımlamanın birleşmesi sayesinde, kullanıcılara tercihlerine göre mobil cihazlarında birden fazla kilit açma yolu sunulmuş durumda.

Sunulan yeni çok faktörlü füzyon motoru, iki tür kimlik doğrulama gerekebilecek finansal işlemleri gerçekleştirmek ve diğer hassas bilgilerin kilidini açmak üzere ek bir güvenlik sağlamakta. Yapay zekayı kullanan aldatılamaz bir teknolojiye sahip bu motor, sahte ve gerçek parmakları ayırt etme konusunda iddialı. Yüz tanımlama tarafındaysa göz kırpma ve kafayı hareket etme kontrolü ile yine aldatmaların önüne geçilmeye çalışılıyor.

17-01/03/synapticsten-hepsi-bir-arada-biyometrik-motoru-2.jpg

Doğrulamayı belirlemek için birden fazla biyometrik kimlik doğrulama puanını birleştiren sistem, böylece parmak izi ve yüz faktörlerinin kimlik doğrulama öncesi minimum eşik gereksinimlerini karşılamasıyla genel sistem güvenliğini artırıyor. Füzyon motoru, daha düşük kişisel doğrulama eşikleri hala yüksek güvenlik ile sonuçlansa da kullanılabilirliği artırıyor.

Gelecekte daha fazla biyometrik ve güvenlik faktörlerine odaklı gelişmelere odaklanan Synaptics, bakalım bizleri hangi yeniliklerle buluşturacak?

:: Synaptics’in hepsi bir arada biyometrik motoru sizce güvenlik anlamında yeterli mi, yoksa daha fazlası mı olmalı?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Synaptics’ten yeni biyometrik motor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok iyi oldu. Böylece WhatsApp tan gelen saçma fotoğrafları daha iyi koruyabileceğim. Beni hackleyen hacker pişman olur zaten.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel haberler bunlar keşke bunları üreten biz olsaydık mühendislere daha daha iyi eğitim verilmeli ünv teknoloji çağına ayak uydurmamız gerekiyor

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Yirmi yıl sonra bizim teknolojinin onda birine yaklaşacaklar:)

" Synaptics’ten yeni biyometrik motor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Synaptics’ten yeni biyometrik motor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Synaptics’ten yeni biyometrik motor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "