Okunma

T-Mobile Baskı Altında!


15 Ağustos 2014 Cuma 03:00
T-Mobile Baskı Altında!

ABD’nin 4. büyük telefon operatörü T-Mobile US, geçtiğimiz hafta Fransa’nın en büyük 4. mobil telefon operatörü Iliad SA’dan hisselerinin yüzde 56.6’sı için 15 milyar dolarlık bir teklif almıştı. Bu teklifin ardından T-Mobile CFO’su Braxton Carter ilk kez konuştu.

Carter, yapılan teklifin çok yetersiz olduğunu dile getirken temkinli biçimde fiyat yükseltmeye çalışan bir görünüm sergiledi. Carter’ın bu çok kısa konuşmasının ardında yatan gerçek ise T-Mobile US’in dört bir tarafının adeta çevrilmiş olması. Şirketin birçok talebi var, rakamlar da hiç azımsanmayacak düzeyde ve T-Mobile US, kısa süre içinde yeni bir şirketin bünyesine katılabilir.

14-08/14/t-mobile-logo-sign.jpg

Iliad SA’nın 15 milyar dolarlık teklifi, T-Mobile US’e hisse başına 40.50 dolar ödemesi anlamına geliyor. Bu rakam aslında hiç fena değil; şirketin Wall Street’teki fiyatının yüzde 17 üzerinde. Fransız şirketin Comcast gibi bazı şirketleri de bünyesine katmak için görüşmeler yaptığı biliniyor.

Yeni yatırımlar yaparak büyüme eğilimi sergileyen Fransız şirket, T-Mobile konusunda sonraki adımı ne şekilde atar bilinmez ama Amerikan telefon operatörünün taliplisi çok. Rakamın da şirketin tamamı için 40 milyar doları aşabileceği konuşuluyor. 

Merakla bekleniyor

Bakalım diğer Amerikan mobil telefon operatörleri AT & T, Sprint ve son olarak Fransız Iliada SA’nın gözünü diktiği T-Mobile US hisselerinin akibeti ne olacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

:: T-Mobile sizce kaç milyar dolar eder?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “T-Mobile Baskı Altında!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gelin Türkiyeden operatör alın..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İyide bizene bu haberden…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Türkcell alsın

" T-Mobile Baskı Altında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere T-Mobile Baskı Altında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda T-Mobile Baskı Altında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "