Okunma

Tablet Sahipliği Giderek Artıyor


19 Ekim 2013 Cumartesi 09:00
Tablet Sahipliği Giderek Artıyor

Apple’ın kurucusu ve teknoloji dünyasının efsanevi isimlerinden Steve Jobs’ın ilk iPad’i tanıtmasının üzerinden yaklaşık üç buçuk yıl geçti. Geride kalan zaman Jobs’ın o günkü “PC sonrası çağı” öngörüsünü doğruladı ve tabletler gerçekten de kendi çağlarını başlattı.

iPad’e Android ve Windows tabanlı tabletlerin eklenmesiyle artan çeşitlilik PC satışlarına darbe vurdu tabletler üreticilerin korkulu rüyası haline gelmeye başladı.


16 Yaş Üzeri Amerikalılarda Tablet, E-kitap Okuyucu Sahipliği.
(En Sağdaki grafik her ikisinden en az birine sahip olanların oranını gösteriyor)

ABD’de yapılan son araştırmalar da tablet devrimini doğrular sonuçlar ortaya koyuyor. Pew Internet Araştırma şirketine göre Amerikalılar’ın yüzde 35’i kendi tabletine sahip. Yüzde 24’lük kesimin ise e-kitap okuyucusu bulunuyor. Bir başka değişle ABD’de her üç kişiden birinin kendi tableti, her dört kişiden birinin ise e-kitap okuyucusu bulunuyor.

2013 yılına ait bu rakamlar geçtiğimiz yıl ile karşılaştırıldığında büyük bir sıçrama yaşandığı görülüyor. 2012 yılındaki tablet sahipliği oranı yüzde 25’ler civarında. Puan artışının önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor. Görünüşe göre tabletler kısa bir sürede PC’lerin yaygınlığına ulaşacak.

:: Tabletlerin PC’ler kadar yaygınlaşabileceğini düşünüyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Tablet Sahipliği Giderek Artıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bazi kafalar hala daha bilgisayar kullanmakta direniyor arkadasim artik devir mobil telefon,tablet devri !!!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tabletim yok hiç almayı düşünmedim. geçici heves. netbooklar gibi
  sonunda tarihin eskimiş sayfalarında yer alacaklar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Siz istediginizi düşünün tablet gelecegin teknolojisi ilerde etrafimizdaki esyalarla butunlesip bu gunleri hatirlatacak size.. Bir çağın başlangıcı olacak laptoplarinsa sonunu getirecek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ZİYARETÇİ 19.10.2013 21:15 tabletler anlık heves bana göre aynı netbooklar gibi.. aynen katiliyorum. ipad 3, nexus 10 denedim ama bir sure sonra kullanmayi birakiyosun. bir bilgisayarin isini gormuyor bence. diger seyler mesala sosyal medya, youtube, sarki filan onlarda telefon yetiyor. anlik heves. ULAN MİLLET İŞİNDE GÜCÜNDE KULLANIYOR SİZ HALA SOSYAL MEDYA MÜZİK OYUN 😀 GÜLDÜRMEYİN YA

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ZİYARETÇİ 19.10.2013 21:15 tabletler anlık heves bana göre aynı netbooklar gibi.. aynen katiliyorum. ipad 3, nexus 10 denedim ama bir sure sonra kullanmayi birakiyosun. bir bilgisayarin isini gormuyor bence. diger seyler mesala sosyal medya, youtube, sarki filan onlarda telefon yetiyor. anlik heves.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  tabletler anlık heves bana göre aynı netbooklar gibi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  dün acer iconnia a1-810 aldım mutluyum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  ”ZİYARETÇİ 19.10.2013 14:50 ‘ dunyaya 2 tane devrim niteliginde urun sunduk. ve bunlar kendi cagini baslatti. ilki Mac ikincisi iphone, bugunde bu ikisinin arasini dolduracak 3. urun. İpad. ‘ buyuksun steve jobs..”

  BU HABERİ EN GÜZEL ANLATAN CÜMLELER, APPLE BİR TANEDİR APPLE BAMBAŞKADIR, BİR DÖNEMİ AÇIP DİĞERİNİ KAPAYANDIR… DAHA FAZLA SÖZE GEREK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ‘ dunyaya 2 tane devrim niteliginde urun sunduk. ve bunlar kendi cagini baslatti. ilki Mac ikincisi iphone, bugunde bu ikisinin arasini dolduracak 3. urun. İpad. ‘ buyuksun steve jobs..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  “ZİYARETÇİ 19.10.2013 12:17” Bizim evde de 5 tane var :)))

 11. SDN Okuru dedi ki:

  eeeeeeeeeeee

 12. SDN Okuru dedi ki:

  bizim evde 2 tane var ?

" Tablet Sahipliği Giderek Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tablet Sahipliği Giderek Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tablet Sahipliği Giderek Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "