Okunma

Tablet Yamyamlığı PC’yi Yiyor!


14 Ekim 2010 Perşembe 13:16
Tablet Yamyamlığı PC’yi Yiyor!

iPad ne kadar yerden yere vurulsa da, satışlarda, bir şekilde zirvede kalmayı başarıyor. Bununla birlikte sektör analistleri, iPad ile başlayan tablet furyasının, PC’lere ciddi oranda zarar verdiği görüşünde. Ağustos ayında, dünya çapındaki PC satışları yüzde 4 oranında geriledi. Eylül ayında, yüzde 4’lük bir gerileme daha oldu. Ekim ayının yarısını bulduğumuz şu günlerde de kıpırtı yok.

 

Intel Başkanı Paul Otellini dahi, tablet satışlarının PC pazarını etkilediği görüşünde. Morgan Stanley’in keskin tahminleri ile tanınan analisti Kathryn Huberty ise, iddiaları bir adım öteye taşıyor. Kathryn Huberty, “iPad yamyamlığı, PC ve laptop pazarını yiyor. İnsanlar yeni bir PC almak veya elindekini yükseltmek yerine, kolaya kaçıp iPad satın alıyorlar. Apple zeki bir firma. Her nasılsa, Mac ve taşınabilir Mac satışları, bu yamyamlıktan etkilenmiyor. Olan PC Sektörüne oluyor.” şeklinde, zehir zemberek bir açıklamaya imza attı.

:: Siz de, tablet yamyamlığının PC sektörüne zarar verdiğini düşünüyor musunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tablet Yamyamlığı PC’yi Yiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tablet Yamyamlığı PC’yi Yiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tablet Yamyamlığı PC’yi Yiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "