Okunma

Tablet Yamyamlığında İkinci Perde!


18 Ekim 2010 Pazartesi 08:00
Tablet Yamyamlığında İkinci Perde!

Eleştirilecek onlarca noktası olsa ve firma politikaları yerden yere vurulsa da, Apple iPad, tablet bilgisayarların geleceğini değiştirdi. Tablet bilgisayarların satışının, yıl sonuna kadar 20 milyon rakamına ulaşması bekleniyor. Aslan payı ise elbette Apple’a ait: iPad, yalnızca 3 ayda, 3 milyondan fazla sattı ve yıl bitmeden 7 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

Sektör analistleri, tablet satışlarının gelecek yıl 55 milyon adet seviyesine dayanacağını ve 2014 yılında 200 milyon rakamını kolayca geride bırakacağı yönünde görüş bildiriyor. Bu tahmin bizce de son derece sağlam kanıtlara dayanıyor çünkü Android temelli tabletler ve RIM’in (Research In Motion) PlayBook’u, rekabette üstlerine düşeni yerine getirmeye fazlasıyla hazırlar. PC sektöründeki gerileme ise maalesef devam ediyor (Ağustos ve Eylül’de yüzde 8’lik düşüş gerçekleşti). 

:: PC ve tablet sektörlerinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tablet Yamyamlığında İkinci Perde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tablet Yamyamlığında İkinci Perde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tablet Yamyamlığında İkinci Perde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "