Okunma

Tabula Rasa da Dükkanı Kapatıyor


22 Kasım 2008 Cumartesi 13:00
Tabula Rasa da Dükkanı Kapatıyor

Devasa online oyun Tabula Rasa’yı oynayan ya da merak edenlere bir iyi, bir de hayli üzücü haberimiz var. Önce kötüden başlayalım; NCsoft, Tabula Rasa’nın beklenen oyuncu nüfusunu sağlayamadığı için 28 Şubat 2009 tarihinde kapılarını kapatacağını açıkladı. Richard Garriott tarafından tasarlanan Tabula Rasa, uzay teması ve diğer kendine özgü yönleriyle her zaman ilgi çekici bir oyun olsa da, NCsoft‘un beklediği başarıyı yakalamamış görünüyor. Oyunun kapatılmasıyla birlikte oyun için gerçek zamanlı çalışan ekip de işten çıkarılacak.

Ücretsiz Oyun Süresi

İyi haber ise, 10 Ocak‘tan başlayarak, şubat sonuna kadar Tabula Rasa ücretsiz hale getirilecek. Yani oyun bir aydan uzun bir süre boyunca bedava oynanabilecek. Tabula Rasa, 2001’de duyurulmasına rağmen ancak 2007 yılında piyasaya sürülebilmişti. Yapımı bu kadar uzun süren bir oyunun ömrünün bu kadar kısa olması, video oyunları sektörünün ne kadar acımasız olabildiğini de gözler önüne seriyor.

:: Tabula Rasa hakkında görüşleriniz neler?

Bilgi İçin : Tabula Rasa
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tabula Rasa da Dükkanı Kapatıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tabula Rasa da Dükkanı Kapatıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tabula Rasa da Dükkanı Kapatıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "