Okunma

TAI ve THY Teknik birlikte yeni projeler için el sıkıştı!


16 Şubat 2018 Cuma 05:00

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI) ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (THY Teknik A.Ş.) arasında Türkiye’de yapılan havacılık faaliyetlerini ve pazarını geliştirmek adına bir işbirliği protokolü imzalandı. TAI ve THY Teknik arasında yapılan anlaşma, ülkemiz adına yapılan ve yapılacak bir çok yeni projeye hız kazandıracak.

TAI ve THY Teknik, imzaladıkları protokol ile havacılık faaliyetlerini geliştirmeyi hedefliyor!

TAI ve THY Teknik, uçak parça üretimi, tamiri, bakım onarımı ve askeri uçakların bakım ve modifikasyonu gibi önemli konularda iş birliği yapacak.

Anlaşma sebebiyle, THY Teknik‘in TAI’nin Milli Muharip Uçak (MMU) projesi başta olmak üzere, tüm özgün hava aracı üretim projelerinde, AR-GE ve diğer mühendislik birimlerinin projeleri içerisinde aktif rol alması hedeflendi.

AR-GE faaliyetleri başta olmak üzere, havacılık faaliyetlerinin gelişimi için birlikte çalışmanın önemli olduğunu bildiren iki büyük şirketin Genel Müdürleri, yapılan anlaşma dolayısıyla memnun olduklarını da yapılan açıklamalarda bildirdi.

:: TAI gibi büyük firmalardan sizin beklentileriniz neler?

 
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TAI ve THY Teknik birlikte yeni projeler için el sıkıştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TAI ve THY Teknik birlikte yeni projeler için el sıkıştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TAI ve THY Teknik birlikte yeni projeler için el sıkıştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "