Okunma

Take-Two’ya Talip Var


24 Şubat 2008 Pazar 22:00
Take-Two’ya Talip Var
Grand Theft Auto serisi oyun tarihine yılların başarı hikayesi olarak geçti desek yeridir. Oyunun geliştiricisi Rockstar Games ve firmanın sahibi olan Take-Two Entertainment son zamanlarda oyundan çok davalar ve oyuncuları şiddete yönelttikleri iddialarıyla gündeme geliyorsa da, şu sıralarda gündemi kendilerine yapılan satın alma teklifiyle işgal ediyorlar.

Teklif Fena Değil

Electronic Arts, Take-Two’yu satın almak için kamuya açık bir teklif yaptı. Hisse başına 26 dolar öneren Electronic Arts, toplamda iki milyar doları gözden çıkarmış durumda. Burada amaç da biraz hissedarları galeyana getirip yönetime baskı yapmalarını sağlamak. Microsoft ve Yahoo arasında da benzer bir durum mevcut; ama orada fiyat iyi gözükse bile henüz tabandan yönetime açık bir baskı gelmiş değil. En azından hâlâ işi naza çekebiliyorlar.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Take-Two’ya Talip Var”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu haberi yazanın kullandığı nasıl bir Tükçe’dir böyle? Ayıp ayıp.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    zaten talibin kim olduğu okumadan tahmin ediliyor. Electronic Arts boş oyunlar çıkartıyor hiç bulaşmasın…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    aslında satılmasına taraf değilim ama belki satılırsa elektronik arts gta4 ü kesin pc ye çıkarır ama yinede satılmasın

" Take-Two’ya Talip Var konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Take-Two’ya Talip Var ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Take-Two’ya Talip Var ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "