Okunma

Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar!


31 Ocak 2014 Cuma 22:40
Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar!

Yeni kredi kartı düzenlemesi, gece yarısından sonra yürürlüğe girdi. Saatler 00.00‘ı geçtikten sonra bazı online alışveriş sitelerinin yeni düzenlemeyi uygulamaya başladığı görüldü. Cep telefonlarında 12 ayı bulan taksitler yeni yasa ile birlikte yerini peşin satışlara bıraktı. Bilgisayarlar için de 9 ay taksit sınırlaması getirildi.


Lumia 525 Teknosa.com’da 499 TL’ye satılıyor.

Peşin Satışlar Başladı

Teknosa.com, Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, Vatanbilgisayar.com gibi birçok online teknoloji ve açık artırma mağazası, 1 Şubat gününe girilmesiyle birlikte taksitli satışlarını sonlandırdı. Taksitli satışların sonlanmasıyla birlikte bazı mağazalar da fiyatlar da indi.

Buna karşın, Apple Türkiye Online Mağazası‘nda yeni günün ilk saatlerinde de taksitli satışların aktif olduğu görüldü. Bazı alışveriş sitelerinde “taksitli satış” seçeneği tamamen kaldırılırken, bazılarında “taksit” bağlantısına tıklanıldığında “yasal düzenleme gereği 1 Şubat 2014 tarihi itibarıyla cep telefonu kategorisinde taksit uygulanamadığı” yönünde bilgilendirme yazısı çıktı.

Wi-Fi Tablet Taksitle, 3G Tablet Peşin

Yeni düzenleme tablet kategorisini de ikiye ayırdı. Sadece Wi-Fi bağlantılı tabletler bilgisayar kategorisinde değerlendirildiği için 9 aya kadar taksitle satılırken, 3G / 4G bağlantılı tabletler telekomünikasyon ürünü sınıfına girdikleri için taksitle satılamıyor. Uygulanın önümüzdeki günlerde tamamen yerleşmesi bekleniyor.

:: Yeni düzenlemenin cep telefonu satışlarını etkileyeceğini düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

203 yorum - “Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Evet telefonlar pahalı ve maddi durumu iyi olmayan da özenip alıyor amma buna çözüm bu tip yasaklar değil halkın eğitim ve gelir seviyesini yükseltmektir. Ne yani parası olan zaten yurtdışına çıkıp daha da ucuza alıyor herşeyi buradada yalandan 100-150 tl verip üstüne alıyor. Parası olmayan özenmesin mi almasın mı ? Pek çoğunuz yazmış yok babası alıyor yok 1500 tl maaşı var bu ne haddini bilmezlik ne terbiyesizliktir ? Elalemin çalışıp kqzandığı parayı nasıl harcayacağına siz mi karar vereceksiniz? Aynı hükümete benziyorsunuz. Size ne ? Siz çok akıllıysanız almayın anksörlü kullanın ama başkalarının seçimine karışamqzsınız. Hükümette bu kararı halkı korumaktan çok anlaştığı !! Birilerinin çıkarı için yapmıştır. Ne de olsa bizim kolumuza 700 bin liralık saat takacak işşş adamları olmadığından taksitle almak zorundayız.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gsm operatörlerde yasaklanmalı çünkü haksız rekabet ve telefonların pahalı olmasına yol açar.

 3. Nemre dedi ki:

  Bir Kayserili esnaf yolunu bulmuş; Telefon kılıfını 2000 liraya satıyor 12 taksitle, telefonda yanında hediye. Yani kılıfa taksit yapıyor.
  Kılıfa taksit yasak olmadığına göre, no problem

" Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "