Okunma

Tarayıcı Seçme Özgürlüğü Geliyor


22 Şubat 2010 Pazartesi 10:30
Tarayıcı Seçme Özgürlüğü Geliyor

Microsoft, Avrupa Komisyonu ile vardığı anlaşma uyarınca, Windows kullanıcılarının istediği internet tarayıcısını seçmesini sağlayacak bir seçim ekranı sunmaya başlayacak.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan uygulamada kullanıcılar 12 adet tarayıcı arasında seçim yapabilecekler. Seçim ekranı açıldığında, ilk sayfada sadece beş adet tarayıcı bulunacak ve bunlar rastgele belirlenecek. Tüm tarayıcıların altında kısa birer de açıklama bulunacak.

Kullanıcılar 12 adet tarayıcı arasından seçim yapacaklar

Önümüzdeki hafta başlıyor

Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 kullanıcılarına sunulacak olan bu seçim ekranı, önümüzdeki hafta yayınlanacak bir güncelleme ile birlikte gelecek.

İlk aşamada uygulama sadece İngiltere, Belçika ve Fransa’da uygulanacak. Mart ayının ilk haftasında da tüm Avrupa’da bu uygulamaya geçilecek.

Avrupa Komisyonu, Microsoft’un Internet Explorer ile tekel oluşturmaya çalıştığı iddiasıyla bir araştırma başlatmıştı. Microsoft da böyle bir uygulama başlatarak bu iddialardan kurtulmak istiyor.

:: Bu uygulama Internet Explorer kullanımını azaltır mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Tarayıcı Seçme Özgürlüğü Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    neden Maxthon yok

  2. aedips dedi ki:

    yaw sabahtan beri bekledim değiştirmediniz ana sayfadaki spotta resim üzerindeki yazıyı bi okuyun hiç yakışmıyor böyle hatalar

" Tarayıcı Seçme Özgürlüğü Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tarayıcı Seçme Özgürlüğü Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tarayıcı Seçme Özgürlüğü Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "