Okunma

Küba’dan Sosyalist Wikipedia


14 Aralık 2010 Salı 16:30
Küba’dan Sosyalist Wikipedia

Ünlü bir atasözü, tarihi galiplerin yazdığını söyler. Küba hükümeti Amerika’yla olan psikolojik savaşı boyunca hep bu sözü felsefe haline getirdi.

Ülkenin ünlü lideri Fidel Castro bunca yıldır her krizde Amerikan’ın yanlış bilgi verdiğini savunuyordu. Castro dönemi Küba’da sona erdi ancak liderin ABD’ye karşı verdiği idolojik savaş devam ediyor.

Teknolojiden daha fazla yararlanma kararı alan Küba hükümeti, internet’i de savaş alanı haline getirmeye hazırlanıyor.

Küba Wikipedia’sı Neler Anlatacak?

Sanal dünyanın en popüler bilgi kaynaklarından Wikipedia‘da bulunan bilgileri eleştiren Kübalılar bu siteye alternatif oluşturmak için kollayı sıvadı.

ABD’in resmi tarihine karşı, Küba‘nın alternatif bilgilerini yayınlayacak olan EcuRed adlı site özellikle soğuk savaş ve yakın tarihle ilgili bilinmeyenleri kullanıcılara soracak.

Önümüzdeki hafta içerisinde açılması beklenen siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.

:: Küba’nın bu siyasi hamlesini doğru buldunuz mu? Sitede verilen bilgilere güvenecek misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Küba’dan Sosyalist Wikipedia konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Küba’dan Sosyalist Wikipedia ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Küba’dan Sosyalist Wikipedia ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "