Okunma

Tarzan Efsanesi Film Değerlendirmesi


12 Temmuz 2016 Salı 09:00
Tarzan Efsanesi Film Değerlendirmesi

Sanatın yedinci ve son dalı olan sinemanın hayatımıza girişi çok uzun bir maziyi kapsamasa da beyaz perde, kısa sürede hayatımızın vazgeçilmez aktivitelerinden biri haline gelmiştir.

Ailemiz, arkadaşlarımız vb. içerisinde bulunduğumuz pek çok sosyal grupla gerçekleştirebildiğimiz nadir ortak faaliyetlerden biri olan sinema, şüphesiz günümüzde değerini yitirme ile karşı karşıya.

Televizyon, internet gibi başlıca faktörlerin etkisiyle öncelikli olmaktan çıkmaya başlayan sinemanın kıymetini bilenlere sesleniyoruz.

ShiftDelete.Net ailesi olarak “unutulmaya yüz tutmuş” değerlerden biri olan sinemaya sizi sevk etmek adına, her hafta görmenizi istediğimiz bir filmin incelemesini size aktaracağız.

Tavsiyelerimizi dikkate alarak, seçici olarak, sinemayı unutmayarak geçireceğiniz günlerin olması dileğiyle.

16-07/08/995572-cinema.jpg

The Legend Of Tarzan(Tarzan Efsanesi)

Filme dair teknik detayları vermeden önce, “Tarzan” denince aklınıza gelen  “geçmişteki Tarzan” ile güncel filmdeki Tarzan‘ın kıyaslamasını yaparak, film hakkında kafanızda oluşabilecek en büyük soru işaretlerini kaldırmaya çalışacağız.

1999 yılında çocuk yaştaki izleyiciler başta olmak üzere, onlarla birlikte büyüklerin de kendisine hayran olmasını sağlayan Tarzan artık çok daha büyük oynuyor.

Eski filme oranla çok daha büyük amaçlara hizmet eden Tarzan, geniş omuzlarında artık daha fazla yük hissediyor.

16-07/08/tarzantrailer.jpg

Kendisi ve ailesi dışında küresel çapta sorumluluklara sahip olan Tarzan, gücünden bir şey kaybetmemiş görüntüsü ile izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Filmi izleyecek olanlara spoiler vermemek adına Tarzan’a değinmeyi bu kadarla bırakıp, yalnızca şunu söyleyebiliriz ki, eski sürümünden pek çok farklılık barındıran filmde, “fil” ve “leopar” sahneleri hafızası kuvvetli olan izleyicilerin yüzlerinin gülmesine neden oluyor.

Konu bütünlüğünü filmin tamamına yayması sebebiyle başarılı bir kurguya sahip olduğunu söyleyebileceğimiz film, büyük senaryosunu 1 saat 49 dakikaya sığdırıyor.

Görsel efektlerin, dövüş sahnelerinin son derece gerçekçilik içerisinde aktarıldığı filmde; animasyon hayvanlarının da yapay izlenimi vermeyen net görüntüsü izleyicilere bütünüyle bilim-kurgu filmi izlemedikleri çağrışımını yapıyor.

16-07/08/tarzan_780x430.jpg

ABD kahramanlığının sübliminal şekilde eksiksiz olarak verildiği filmde, insan-doğa-hayvan arasındaki etkileşimlerin boyutlarına sıklıkla değiniliyor.

Karakter seçimlerine değinmek gerekirse, başrol Tarzan dahil tüm oyuncular temsil ettiği karaktere uyum sağlamış gibi gözüküyor.

Ağustos ayında vizyona girecek merakla beklenen filmlerden Suicide Squad filminde ön planda yer alacak Margot Robbie‘nin de Jane karakteriyle tam not aldığını söyleyebiliyoruz.

Filmin yönetmen koltuğunda ise dört Harry Potter filminin yönetmenliğini yapan David Yates oturuyor.

Samuel L. Jackson, Alexander Skarsgard, Djimon Honsou, Christoph Waltz gibi isimlerin yer aldığı film, bizim kanaatimizce bu haftanın izlenmeye değer filmleri arasında. Şimdiden iyi seyirler.

:: The Legend Of Tarzan filmine gitmeyi düşünüyor musunuz, izlediyseniz film hakkındaki görüşünüz nedir?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Tarzan Efsanesi Film Değerlendirmesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  tarzanımız o kadar yoksullukta tıras olmayı ihmal etmemis. 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Margot Robbie taş ötesi bir hatundur

 3. SDN Okuru dedi ki:

  saçmalık
  tarzanmış mış mış mış da mış

  george of jungle yani ormanın corcu varken bunu mu seyredeceğim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  boş verin yorum yazmayın..zaten yayınlanmıyor..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  NUH ***** de bütün insanlık ölüyor ancak deniz üzerinde eşya satan başka bir büyük kayık var..BÖYLE film olurmu? olur aga olur…
  hangi film de doğruluk varki..yeşil perde ***** bilgisayarda istediğin arka manzarayı koy..hepsi bu..gelsin paracıklar…100 lira harca 100.bin lira kazan..telefonlarda öyle değilmi..200 dolara mal olan telefon 1200 dolara satılmıyormu? işte iphone,***** malları 100 dolar gelsin paracıklar 500 dolardan sat..tanesini..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  stüdyoda çevrilen film. orman diye yutturuyor tarzancığı yapan rejisör
  adam aldatmak serbesttir bu dünyada..uydur ve küçük bir studyoda KONGO ormanlarının havasını ver..ve gelsin paralar.
  MUSA ***** filminde de küçük bir havuzda kızıldeniz ikiye ayrılıyordu.
  yersen aga…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  kişi abd. diyorsa ***** yazandan dahamı iyi ***** ya?!?!

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Gecen izledim daha iyi olabilirdi. Gorsellik guzeldi.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  "George Washington Williams" asıl belgeyi alır; resmi olarak filmi kurtarır…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Değerlendirme için teşekkürler..

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Görsellik olarak çok güzel ancak senaryo daha iyi olabilirdi 7/10

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Baya güzeldi ama herkes herkesin düşmanı çıktı kardeşim

 13. SDN Okuru dedi ki:

  10 uzerinden 7 veririm dun aksam izledim cok begendim nedense king kong havasi vardi filmde

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ABD Kahramanligi derken? Ingiliz olmasin o?

 15. SDN Okuru dedi ki:

  10 üzerinden 4.4 meta critic puanı

" Tarzan Efsanesi Film Değerlendirmesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tarzan Efsanesi Film Değerlendirmesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tarzan Efsanesi Film Değerlendirmesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "