Tasarım aracı Adobe XD’nin güncellemesi yayında!


11 Mart 2020 Çarşamba 18:30
Tasarım aracı Adobe XD’nin güncellemesi yayında!

Kullanıcı deneyimi için Adobe tarafından geliştirilen Adobe XD (Adobe Experience Design) özellikle UX/UI alanında çalışan tasarımcılar için oldukça kullanışlı bir araç. Adobe, daha sürükleyici deneyimler için ses çalma desteği de dahil olmak üzere çeşitli yeni özelliklere sahip prototipleme aracı Adobe XD için bir güncelleme yayınlıyor. XD’nin Mart sürümü, bugün Creative Cloud müşterilerine sunuluyor.

Bu yeni sürümle ses tasarımı, prototip oluşturan kullanıcıların iş akışına eklenebilir. Bu özellik ile ses efektlerini çoğaltabildiğiniz gibi prototipte kullanırken bilgisayarınızdan ses dosyaları yükleyebilirsiniz. Geçiş eylemi ve ses yürütme eylemi gibi birden çok eylem ekleyebilirsiniz. Bu, hem bir ses dosyasını çalmanıza hem de başka bir çalışma layer’ına geçmenize olanak veriyor.

Adobe XD yeni güncelleme

Adobe kullanıcı deneyimi tasarımcısı Sam Anderson, kullanıcıların başlaması için Behance‘dan kolayca indirilebilecek bir ses koleksiyonu oluşturdu .

XD bugün birkaç özellik daha kazanıyor

Bağlantı metni: Tasarımcılar kendi çalışma yüzeylerinde (artboard) iki nesneyi birbirine bağlayabilir. Böylece kullanıcılar sayfayı doğrudan istedikleri yere kaydırabilirler.

Adobe XD güncellemesi bugün yayında

Alan metnini içerik kısayoluna sığdır : Tasarımcılar artık metin kutusunun yüksekliğini içindeki içeriğe otomatik olarak yeniden boyutlandırmak için metin kutusunun alt yeniden boyutlandırma tutamacına çift tıklayabilirler.

Adobe XD ne işe yarar?

Adobe XD, bir website veya uygulama üzerinde katmak istenilen hareket ve detayları, basit arayüzü ve çizim araçları yardımıyla simüle etmenizi sağlar. Böylece kullanıcı deneyimi ve arayüz için verdiği yeni fikirlerle size ilham kaynağı olabilir. Vektörel tasarımlar ile web sitesi üzerinde basit bir şekilde etkileşimli prototipler tasarlamanızı sağlayan Adobe XD, yine aynı amaçla kullanılan Sketch programına rakip olarak çıkarıldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tasarım aracı Adobe XD’nin güncellemesi yayında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tasarım aracı Adobe XD’nin güncellemesi yayında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tasarım aracı Adobe XD’nin güncellemesi yayında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!