Tasarla Çukurova yarışması katılımcılarını bekliyor


07 Eylül 2020 Pazartesi 15:54
Tasarla Çukurova yarışması katılımcılarını bekliyor

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Avrupa Birliği (AB), Türkiye’nin endüstriyel tasarımcılarını, dört ay sürecek disiplinler arası bir tasarım maratonunda buluşturuyor. Çukurova bölgesinde şirketler, girişim ve yenilikçilik ekosistemini destekleyerek, bölge ekonomisinin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlayan yarışma, UNDP tarafından Mersin ve Adana illerinde hayata geçirilen Yenilik Merkezleri faaliyetleri kapsamında düzenleniyor.

Tasarla Çukurova ile yeni ürünler bölge ekonomisine kazandırılacak

Tasarla Çukurova yarışması, endüstriyel ürün ve tasarım alanında yenilikçi fikirleri ve fikir sahiplerini, şirketler kesimi ile buluşturmaya, yenilikçi üretim ve tasarım uygulamaları yoluyla rekabetçiliğin geliştirilerek yeni ürün ve hizmetleri bölge ekonomisine kazandırmaya odaklanmış durumda.           

Adana Sanayi Odası (ADASO), Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) iş birliğiyle düzenlenen Tasarla Çukurova, bölge ekonomisinin önde gelen sektörleri olan tarım ve gıda alanlarında aktif şirketlerin rekabetçiliğini ve ihracat potansiyelini, yenilikçilik altyapısına ve bu alandaki farkındalığa yatırım yaparak desteklemeyi hedefliyor.

Başvuruları 28 Eylül’e kadar açık olan yarışma, Çukurova özelinde Türkiye’nin yenilikçilik ekosisteminde karşılaşılan ürün inovasyonu eksikliklerine yönelik ölçeklenebilir ve uygulanabilir katkılar sunmayı ve şirketler kesiminin ürün tasarımı alanındaki yenilikçilik düzeyini artırarak Ar-Ge, ürün ve prototip geliştirme süreçlerini canlandırarak imalat sanayinde yenilikçiliği sürdürülebilir kılmayı hedefliyor. Dört ay sürecek yarışma iki eleme aşamasına sahip olacak ve 10 finalist fikir; proje hızlandırma, ölçeklendirme ve proje geliştirme aşaması ile birlikte üretime hazır, çalışan prototiplere dönüştürülecek.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile yürütülen Suriye krizine yanıt olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi (TDP) İstihdam Yaratımı Bileşeni kapsamında açılan Yenilik Merkezleri, Adana ve Mersin’de Yenilik ekosisteminin oluşturulması ve güçlendirilmesi amacıyla kuruldu. Adana ve Mersin Yenilik Merkezleri’nin temel hedefleri; yerel ve sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için yenilikçilik kültürünü beslemek, Adana’da ve Mersin’de yenilikçilik ekosistemini geliştirmek, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirme, üretim, tasarım, pazarlama ve ihracat için buluşma ve etkileşim noktası olmakyenilikçilik kapasitesini geliştirme hizmetleri sağlamaktır.
yazarFerit Celik

Ferit, henüz MIS öğrencisi ziyadesiyle editör. Elimden her iş gelir kalıbının sonuna specialist eklemiş bir meraklı olan Ferit, eski Apple teknisyeni ve IBM stajyeri.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tasarla Çukurova yarışması katılımcılarını bekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tasarla Çukurova yarışması katılımcılarını bekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tasarla Çukurova yarışması katılımcılarını bekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!