Okunma

Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit


02 Mart 2010 Salı 23:34
Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit

BitDefender’ın her ay yayınladığı tehditler listesi yenilendi. Şubat ayında, geçen ayın bir numaralı e-tehditi (Trojan. Clicker. CM) ortadan kaybolarak yerini, flash drive’lar, hafıza kartları veya harici hard-diskler gibi taşınabilir aygıtları kullanarak kötücül yazılımları dağıtan bir mekanizma olan Trojan. AutorunInf. Gen‘e bıraktı.

Trojan. AutorunInf. Gen, şu an için tüm kötücül yazılımların toplamının %9.09′u ile ayın en tepesindeki e-tehdit durumunda.

Listede bu yazılımlar yer alıyor

Şubat için BitDefender’ın üçüncü ve dördüncü e-tehditi %5.13’le Exploit. PDF-JS. Gen ve %4.21 ile Exploit. PDF-Payload.Gen oldu.

Bu tehditler Adobe PDF Reader’ın Javascript motorundaki değişik açıkları sömüren ayarlanmış PDF dosyaları ile çalışıyorlar.

:: Listede bahsedilen tehditlerle karşılaştınız mı?




Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit”

  1. Ertugrul Gunal dedi ki:

    ***** ortadalardan yok olmuş aman ne iyi. Bitdefender in bu raporları dikkatle takip edilirse çok ilginç sonuçlara ulaşıyorsunuz. ***** birden yok olmasının sebebi sanırım server lardaki sıkı önlemlerden kaynaklanıyor.

" Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "