Taylor Swift ile Apple Music Gerginliği Büyüyor!


22 Haziran 2015 Pazartesi 06:12
Taylor Swift ile Apple Music Gerginliği Büyüyor!

Çevrimiçi müzik hizmetleri ile arası açık olan Taylor Swift, Apple’ın yeni hizmeti Apple Music’te son albümünün yer almayacağını açıkladı. Daha önce Spotify’dan da albümlerini çeken Taylor Swift, bu hamlesi ile yine tüm olumsuz eleştirileri üzerine çekti.

Taylor Swift, 1989 isimli albümünü Apple Music’in adil olmadığını düşündüğü için böyle bir hamle yaptığı belirtiliyor. Genç sanatçı buna neden olarak Apple Music’in 3 ay boyunca ücretsiz hizmet verme sürecinde sanatçılara telif hakkının ödenmemesini gösterdi.

Apple’a Kafa Tutuyor!

Çevrimiçi müzik hizmetlerine karşı duruşu ile gündeme gelmeye çalışan Taylor Swift, Apple’a politikasını değiştirmesi için çağrıda bulundu. Swift, “Biz sizden bedava iPhone istemiyoruz, siz de bizden bedava şarkı talep etmeyin.” dedi.

Apple’dan Açıklama Geldi

Apple’dan Eddy Cue, bu olaydan sonra Apple Music servisinin 3 aylık deneme süresinde bile sanatçılara telif ödemesi yapacağını açıkladı. Eddy Cue ayrıca “Hem iTunes hem de Apple Music’te her zaman sanatçıların parasını aldığından emin oluruz.” diye sözlerine ekledi.

Bakalım Eddy Cue’nin açıklamalarından sonra Taylor Swift’in tutumu değişecek mi?

:: Taylor Swift’in çevrimiçi müzik hizmetlerine karşı duruşu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

48 yorum - “Taylor Swift ile Apple Music Gerginliği Büyüyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  şarkılarını spotify dan kaldırma sebebi tanıdığı bir ünlünün açtığı müzik servisine destek olmak

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Spotify telif ücretlerini ödüyor ve fazlasıyla ödüyor garip apple müzik tamam da spotify ne yanlış yaptı.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Spotify baya bi telif ödüyor onun suçu ne anlamadım verdikleri para az mı gelmiş

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  kadın mantıklı davranmış ama spotify telif ücretlerini ödemiyor mu onu anlamadım

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Evet,herkes alıp indiriyor. Geçen senenin en çok satan albümü (Amerika'da), bu sene de hala en çok satan albüm. Neredeyse ilk hafta satış rekoru kırıyordu. Satışa çıktığı ilk gün her saniyede 6 kişi kızın albümünü aldı. Dünyada onlarca platinyum plak ödülü var.
  Youtube'da sadece kendi yüklediği şarkılar var, kalanları yine telif hakkı yüzünden kaldırıldı. Bilip bilmeden burda konuşursanız rezil olursunuz.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  e yani

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  turkcell müzik’ten alabirsin belki…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne saçma beyinlersiniz. Kadın zengin diye mi ergen tribi? Birisi de kadın iTunes sayesinde ünlü oldu yazmış ahahahah. Ulan iTunes'dan tek banner yerine 3 banner kiralayıp bunun parasını verdi? Nesi iTunes'dan ünlü oldu azıcık beyin kasın ya boş beleş buraya yorum yazmayın. Biraz araştırın öyle gelin.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Youtube’den dinliyormuþmuþ, indiriyormuþmuþ millet. Valla mý? Bir akýllý sizsiniz herhalde? Kadýn þarký yapýyor ve emeðini karþýlýðýný istiyor bundan daha normal olan ne var? Siz bedava çalýþýr mýsýnýz sanayide? Niye çalýþasýnýz ki? Emek veriyorsunuz ve karþýlýðýný almak da hakkýnýz. Bunun da ondan farký yok. Habere bak Apple’ý haklý çýkarýcam diye þekilden þekile girmiþsiniz, yuh.
  Albümünü de çýktýðý gibi gittim aldým. Helali hoþ olsun. Hak ediyor.
  Arkandayým hayallerimin kadýný TAYLOR

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Taylor Ýtunes sayesinde meþhur oldu ama bu konuda haklý üç ay boyunca telif ödenmesi gerekir sanatçýlar için.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Swift akýllýca davranýyor kim ne derse desin. Apple music den sorumlu yönetici twitterdan açýklama yaptý 3 ay içinde ödeme yapýlacaktýr diye. Hakkini istiyor diye kimseye boyle bi tavýr takýnýlamaz. Kadýn haklý. Spotify dan çekildi YouTube da izlenme sayýlarý koptu gitti. Youtube dan en çok para kazanan kiþilerden birisi su an. Hak ediyor kazansýn. Eminim bu laf edenlerin çoðu 1 hafta bile olsa itiraz eder parasýný isterdi. Empati duygusu yok olmuþ

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayırdır admin, yazar hakkında ve haber hakkında yazdığım yorumu niye yayınlamadın ? Yandaş mısınız nesiniz siz yahu.. Kadın haklı, sen bu haberi buraya bedava mı koyuyorsun ? O hesap işte.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  yakýnda youtube’a da dava açar onuda merkezden kapatýr.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu Spotify’den de çekilmiþti ***** tavýr deðil bildiðin Ergen ***** />

  Kardeþim , zaten sanki senin albümünü alýp dinliyor ***** youtube’den ya dinliyor ya ***** kafasý bu ?

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Taylor Swift dinlemeyeceğim bundan sonra. Sonuna kadar Apple!

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Taylor haklý da 3 aydan ne çýkar ki dedim kullanýcý gözüyle.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  nokta,virgül bozar bizi apple da Taylor Swit’çiðimi bozar…

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Sen mi karar veriyorsun sanatçıların ne kadar kaliteli ürünler ortaya koyduğuna. Haddinizi bilin, adam gibi yorum yazın. Burası ekşisözlük değil.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  yürü be güzelim seni kim tatabilir aslan parçası.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  KADIN SONUNA KADAR HAKLI. BU DİK DURUŞU VE KAPITALIST ŞİRKET KARŞISINDA BOYUN EĞMEMESİ TAKDİR EDİLESİ BİRŞEY.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Gaga is the best

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  sonuçta insanlar emek veriyor kadın haklı hem o kadar uğraş emek ver ama bedavaya dinlesinler..

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  yeni şarkılar çıkmıyormu ? ayrıca 3 ay sonra tümüyle dinleyemiyeceksin .

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Tekel olmaya çalışan şirketlere 'Siz hayırdır bu işe biz emek veriyoruz ekmeğini size mi yedireceğiz' diyen Taylor Swift.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Telif hakkı diye uçan kuşa dava açan apple değil miydi?
  Taylor Swift haklı beyler.

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Kadın Haklı Hadi dağılın…Apple herkese 3 ay bedava kullansın diye iphone veriyormu..? Şımarıklıkla ne alakası var hem bunun…Zaten 3 ay bedava dinlese insanlar hevesini alacaklar ne diye para versinler sora..Müzik te parçalar geçiçi bir zamana kadar dinleniyor o da ilk çıktığıda dinleniyor zaten kadın haklı …

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  hayvan gibi iphone yapıyosunuz ya

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  İster albümünü çeker ister verir. Herkesin hayatına kimse karışamaz

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  spotify da zaten yoktu ki. yani geçen sene yada ondan önceki sene çekmişti aynı nedenlerden dolayı.

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  "Apple Music’e Taylor Swift’ten daha iyi, daha kaliteli eserler ortaya koyan sanatçılar büyük bir ilgi gösterirken"ibaresi biraz seviyesizce olmuş. Kimin kimden daha iyi olduğu konusu kişilerin zevklerine ve anlayışlarına göre değişebilir.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne yapmaya çalıştığını biz anladık. Siz anlamasanız da olur 🙂

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple music ten ilgili kişi herkesin parasını veriyoruz diyor swift vermiyorlar diyor bu işte birşey var …

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Admin fanboy olduğunu bu kadar belli etme de canının istediği yorumları onaylayıp silmekten vazgeç. Sen adminsin tarafsız değilsen bile böyle görünmelisin. Antipatik oluyorsun. Bil istedim…

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple cılar bedava indiren android kullanıcılarına sallamayı biliyor işte etik değil vs diye. E be arkadaşım adama sormazlar mı senin verdiğin para sanatçıya mı gidiyor diye? Etik olan bu çünkü… ama Apple cebe indiriyor. Kullanıcılar da sürü psikolojisine devam…

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  2 kalitesiz oluşum. Ender Öztürkle 3 etti. Zaman kaybı

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Şımarık çocuk dediğiniz sanatçı Albüm elden satılır dijital albüm almanın ruhu yok demiştir bu konuda. Bir şeyede fanatik yaklaşma Ender Öztürk…

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence kızcağız haklı bu konuda apple a koymaz 3 ay ücretsiz müzik dinletmesi. İnsanlar nasıl ayfor'a para veriyorsa eppil da içerik üretenlere paralarını vermek zorunda şımarıklıkla alakalı değil bence.

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  haberlerin sonundaki yorumlarınız beni öldürüyor ya :)))

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha kaliteli eser koyanlar kelime dizisi ne kadar saçma. Sanatta kaliteli kalitesiz diye bir değer mi var? Ya da kalitesiz yapıyosa boyun mu eğmeli kaliteliler destek veriyor diye…

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  İyi de Sportfiy den de çekmiş. Yani mesele Apple'a kafa tutma meselesi değil. Bir fikri, bir duruşu varsa bundan size ne?

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple'a kafa tutuyor derken? Neden tutulamaz mı? Devasa bişey mi bu Apple? Albümler kendininse ister izin verir ister vermez. Kime ne? Kim karışır? Siz gündeme taşımasanız gündeme gelme çabası da boşa gitmiş olur ayrıca…??

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  1. si bence telif hakkının ödenmemesi çok saçma o konuda haklı , evet belki fazla bir çıkış ama o konuda haklı olduğunu düşünüyorum hiç kimse emeğini bedavaya satmamalı. 2.si ise neye göre ve kime göre başarılı ya da kaliteli olduğu tartışılır. Ben Taylor Swift'ide çok severim çünkü çok zeki bir söz yazarı ama onun yanında kaliteli kategorisine koyduğunuz kişileri de dinliyorum.( Az çok kimden bahsettiğininizi tahmin edicek olursam) . Müzik göreceli bir kavramdır.

" Taylor Swift ile Apple Music Gerginliği Büyüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Taylor Swift ile Apple Music Gerginliği Büyüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Taylor Swift ile Apple Music Gerginliği Büyüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!