Okunma

Team Xtreem Dark 2×2 GB DDR2 Bellek İnceleme


01 Temmuz 2009 Çarşamba 12:10
Team Xtreem Dark 2×2 GB DDR2 Bellek İnceleme

DDR3 bellekler artık yeni nesil teknolojinin standardı haline geldi. Yeni nesil işlemciler ve yonga setleri DDR3 belleklere destek veriyor. Ancak her ne kadar DDR3 bellekler yeni neslin gözdesi olsa da fiyat açısından bakıldığında herkes bu teknolojilere ayak uyduracak durumda değil.

Bu sebeple kullanıcılar halen DDR2 belleklere ilgi gösteriyorlar. Uygun fiyatları ve gösterdikleri yeterli performans sayesinde bilgisayarlarını yenilemek isteyenler DDR2 bellekleri tercih ediyorlar.

Bu tip bellekler DDR3’lerin ulaştığı saat hızlarına ulaşamasa da overclock yapmak için özel olarak üretilmiş modeller ile mevcut performanstan daha yükseklere rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün.

Overclock için

Team‘in overclock için özel tasarladığı Xtreem Dark serisi de mevcut performans ile yetinmeyenlerin dikkatini çekecek türden bir ürün. Çok fazla gösterişli bir görünüme sahip olmayan modelde soğutucu bloklar da öyle başka modellerde görmeye alıştığımız gibi gösterişli değil. Ancak ürün buna rağmen ısınma problemi yaşamıyor. Voltajı yükselttiğiniz anlarda bile sıcaklık makul bir seviyede kalıyor.

1066 MHz‘deçalışan model 6-6-6-18 gecikme süresine sahip. 1.8V – 2.0V arasında voltaj değerlerine sahip olan Team Xtreem Dark, 2×2 GB kit halinde satılıyor. Overclock için özel olarak tasarlandığı belirtilen ürün gerçekten de bu vaadini yerine getiriyor. Gecikme süresi ve voltajda yapacağınız değişiklikler ile bellekten daha fazla performans almanız mümkün. Ayrıca ürün overclock yapıldığında bile sorunsuz çalışmasıyla göz dolduruyor.

Ömür boyu garanti

Ürünün ayrıca ATI CrossFire sertifikası bulunuyor. Bu da birden fazla ATI ekran kartı kullananların bu bellekleri gönül rahatlığıyla kullanabileceği anlamına geliyor.

Xtreem Dark bellekler için ömür boyu garanti veriliyor. Ülkemize yeni giriş yapan Team firmasının test merkezimizi ziyaret eden ilk ürünü olan Xtreem Dark bellekler gösterdiği performans ve overclock imkanlarıyla bizlerin beğenisini kazandı. Umarız Team diğer ürünleri ile de bizleri memnun etmeye devam eder.

Teknik özellikler

 

– 2 x 2 GB DDR2
– 1066 MHz
– 6-6-6-18 gecikme süresi
– 1,8 V – 2,0 V gerilim
– CrossFire sertifikası
– Ömür boyu garanti

Bilgi için: Akortek
Web: www.akortek.com
Fiyat: 72 USD + KDV

:: DDR2 bellekler sizce daha ne kadar süre yaygın bir şekilde kullanılmaya devam edecekler?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Team Xtreem Dark 2×2 GB DDR2 Bellek İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Team Xtreem Dark 2×2 GB DDR2 Bellek İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Team Xtreem Dark 2×2 GB DDR2 Bellek İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "