Teams’e geçen Brisa‘nın iş süreçleri yüzde 80 güçlendi


28 Mart 2020 Cumartesi 10:54
Teams’e geçen Brisa‘nın iş süreçleri yüzde 80 güçlendi

Son günlerde birçok şirket işlerini eve taşıdı. Bu durumda dijital araçlar da çok daha önemli hale geldi. İş süreçlerini Microsoft Teams’e taşıyan Brisa da bazı operasyonlarında yaşadığı iyileşmeyi duyurdu. Brisa Microsoft Teams ile birlikte çalışanlarını şirket işi gelişmelerden daha sağlıklı bir şekilde haberdar edebiliyor.

Brisa Microsoft Team ile güçlendi

Evden çalışmaktan 10.000 kişinin bağlanabildiği canlı etkinlikler düzenleyeme kadar şirketlere birçok kolaylık sunan Teams sayesinde, Brisa çalışanları ve bayileri, bulundukları yerden toplantılara katılabiliyor ve canlı yayınlarla şirket içi gelişmelerden haberdar olabiliyor. Bu sayede Brisa, bazı operasyonlarında yüzde 80 iyileşme kaydetti.

Teams sayesinde başka bir alanda bulunan Brisa çalışanları ve bayileri bulundukları yerden toplantılara katılabiliyor, canlı yayınlar ile şirket içi gelişmelerden haberdar olabiliyor. Kullanıcılar ile paydaşlar arasındaki dosya paylaşım hızı, toplantı yapabilme kabiliyeti ve iletişim kalitesi büyük ölçüde artıyor; toplantının yaratacağı maliyet ve zaman kaybına engel oluyor.

Brisa çalışanları Teams ile ilgili Microsoft’tan eğitim de aldı. Çalışanlar Teams’i kendi alanlarında nasıl kullanacağını öğrenerek kendi iş süreçlerine özel çözümler geliştirdiler ve kullanmakta oldukları çözümleri Teams’e entegre ettiler. Brisa’nın Chatbot teknolojisiyle geliştirdiği Yapay Zeka Temelli Ekip Arkadaşı “Robi” Teams’e dâhil oldu. Böylece, yeni ve farklı bir platforma ihtiyaç duymadan bayilerin finansal durumu, satış verileri, günlük yemek menüsü paylaşma ve şifre resetleme gibi birçok işlem, üçüncü parti uygulamaların dâhil edilmesiyle rahatça yapabilmeye başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Brisa CIO’su Tekin Gülşen şunları söyledi:

“Dijital Dönüşüm sürecimizde çalışanlarımızın günlük iş akışlarındaki operasyonlarını, iç ve dış paydaşları ile iletişimlerini kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçirmek en büyük önceliklerimizden bir tanesiydi. Microsoft’un çözüm ortaklığı ile Office365 platformu ve Teams uygulamasını iş süreçlerimize dahil ettik ve kısa zamanda yaygınlaştırdık. Teams’in sağladığı kesintisiz hizmet ile günün her saati birbirimize ulaşabiliyor, kaliteli toplantılarla işlerimizin sürekliliğini sağlayabiliyoruz. Ayrıca Teams’e chatbot özelliği kazandırarak bazı süreçlerimizi çok daha kolay ve otomatik hale getirdik. Bu başarı hikayesinin ardında emek sarf eden Microsoft ekibini ve Brisa Bilgi Teknolojileri ekibimizi bir kez daha tebrik ediyorum.”

Microsoft Teams yeni özellikleri ile güçlendi

Microsoft Teams yeni özellikleri ile daha güçlü bir hale geldi. Bunların başında Skype entegrasyonu sayılabilir. Gerçek zamanlı gürültü kesme özelliği, klavye tuşları ya da dışarıdan gelen sesler gibi rahatsız edici arka plan gürültüsünü en aza indirerek söylenenlerin rahatça duyulabilmesini sağlıyor. Büyük çaplı görüntülü toplantılarda söz almak çok kolaylaştı. Teams şimdi, videoda el kaldırma hareketlerini algılıyor ve söz isteyen çalışanlar kendilerini daha rahat ifade edebiliyor. Yeni başka bir özellik olan Teams Rezervasyonlar ile doktor muayenelerinin zamanlamasını yapmak, randevu ayarlamak kolaylaşıyor. Teams, devam eden görüşmelerin daha verimli geçmesi için ayrı bir pencerede sohbet etmeye de olanak tanıyor. Çevrimdışı ve düşük bant genişliği desteği sayesinde Teams, internet bağlantısı olmasa bile sohbet mesajlarının okunmasına ve yanıtlanmasına imkân veriyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Teams’e geçen Brisa‘nın iş süreçleri yüzde 80 güçlendi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  hakan şükür değil mi o?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim okul online dersleri teams üzerinden yapıyor günde 4 saat ders görüyoruz.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Team aslında çok güzel bir uygulama fakat bilgisayarlari çok kasıyor. Mac i de kasıyor. Normalde mac lerde fan sessiz çalışır fakat teams tavan yaptırıyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   aynen lan

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Tebrikler süper bir çalışma olmuş.

" Teams’e geçen Brisa‘nın iş süreçleri yüzde 80 güçlendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teams’e geçen Brisa‘nın iş süreçleri yüzde 80 güçlendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teams’e geçen Brisa‘nın iş süreçleri yüzde 80 güçlendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!