Tech Data, Nextperience Demo Merkezi’ni hayata geçirdi


13 Ocak 2021 Çarşamba 16:25
Tech Data, Nextperience Demo Merkezi’ni hayata geçirdi

Tech Data Türkiye IoT ve analitik teknolojilerinin deneyimlenebileceği Nextperience Demo Merkezi’ni iş ortaklarının ve kullanıcıların hizmetine sundu.

IDC verilerine göre, 2025 yılına kadar dünyada 41,6 milyar IoT bağlantılı cihaz olacağı öngörülürken, bu merkezde IBM, AWS, Cisco, Oracle, Hitachi Vantara, VMware, NetApp, TIBCO, CLOUDERA, Automation Anywhere gibi teknoloji alanında faaliyet gösteren küresel markaların yanı sıra IoT, analitik ve bulut alanlarında çalışan 50’den fazla iş ortağının geliştirdiği donanım, yazılım ve platformlar entegre bir şekilde çalışıyor.

Nextperience Demo Merkezi ziyaretçileri, IoT ve analitik teknolojilerini birlikte çalıştırarak mümkün hale getirebilecekleri her şeyi, senaryolar üzerinden izleme imkânına sahip olacak.

Sensör ve sunuculardan bulut teknolojisine, ilişkisel veri tabanı servislerinden, yapay zekâ ile donatılmış iş zekâsı platformuna kadar Tech Data’nın distribütörlüğünü yaptığı tüm çözümlerin entegre bir sistemde çalışma imkânı bulduğu demo merkezi, kurumlara yatırım öncesi uygulamaları deneyimleme şansı sunuyor. Demo merkezinde, salgında sosyal mesafe belirleme, perakende sektöründe verimli alan kullanımı, su kaynaklarının doğru kullanımı ve israfın önlenmesi gibi birçok farklı alanda çözüm uygulamaları gerçekleştirilebiliyor.

“Veri pusulası” ile işletmeler kazanıyor

Tech Data Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı, yaptığı açıklamada Nextperience Demo Merkezi’nin operasyonel teknolojiler ile iletişim teknolojilerini bir araya getirerek işletmeler için çok önemli fırsatlar da sunduğunu belirtti ve ekledi: “IDC’ye göre Türkiye pazarında ise 2020 yılı itibariyle Türkiye IoT pazar büyüklüğü 1 milyar 169 milyon dolara ulaşmış, veri kavramı günümüzde büyüklüğü, yorumlanması ve işlenişiyle kurumların adeta birer pusulası halini almış durumda.

Tech Data Türkiye olarak temsil ettiğimiz üreticiler ve teknolojiler arasında global köprüler kuruyor, iş ortaklarımıza da yeni ve yaratıcı çözümler geliştirebilmeleri için esnek bir ortam sağlıyoruz. Dolayısıyla verinin bu dönüştürücü yolculuğunda dünyanın gittiği yeri yakından takip ediyor, yarının dünyasını bugünden görebiliyoruz.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tech Data, Nextperience Demo Merkezi’ni hayata geçirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tech Data, Nextperience Demo Merkezi’ni hayata geçirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tech Data, Nextperience Demo Merkezi’ni hayata geçirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)