Okunma

Gerçekleri Açığa Çıkaran HDR Video


27 Haziran 2011 Pazartesi 08:00
Gerçekleri Açığa Çıkaran HDR Video

Fotoğrafçılıkta kullanılan HDR (High Dynamic Range) tekniği artık yavaş yavaş video için de kullanılmaya başlanıyor.

Aynı sahnenin farklı pozlama değerlerindeki görüntüsünü birleştirip, ortaya çok enteresan görüntüler çıkmasını sağlayan bu teknik için birden fazla lens kullanmak gerekiyordu. (Gerçekötesi Gözüken Gerçek Görüntüler)

AMP adlı bir firma ise bu zorunluluğu değiştiren bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Işığı üç ayrı sensöre bölüp 17,5 duraklamalı görüntüler elde edebilen sistem standart lenslerle uyumlu olmasıyla da dikkat çekiyor.

#http://player.vimeo.com/video/24700695?byline=0&portrait=0&color=ffffff#

SSD’ye Kaydediyor

24 ya da 30 fps’de 1080p kayıt yapabilen kamera SSD üzerine kayıt yapıyor. AMP yetkililerinin söylediğine göre bu yöntemle yapılan 30 dakikalık bir çekim yaklaşık 256 GB yer kaplıyor.

Çok az sayıda üretilmesi beklenen ürünün önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması bekleniyor. Cihazın fiyatı ise henüz belli değil.

:: Bu tekniği kullanarak video çekebilmek ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Gerçekleri Açığa Çıkaran HDR Video”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bunun 3d olani ciksin 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yani bir film 1,5 tb yermi kaplıcak 😀

 3. cgrszone dedi ki:

  Gayet iyi Ama biraz fazla yer kaplıyormuş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Süper ötesi. Mükemmel bi cihaz olmuş. Acaba fiyatı kaç lira olur ?

" Gerçekleri Açığa Çıkaran HDR Video konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gerçekleri Açığa Çıkaran HDR Video ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gerçekleri Açığa Çıkaran HDR Video ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "