Okunma

Tek Sistem Olsa Bile Sanallaştırmalı mı?


23 Haziran 2014 Pazartesi 16:00
Tek Sistem Olsa Bile Sanallaştırmalı mı?

Bilinmeyen veya sonucu tahmin edilemeyen konularda korku veya çekingenlik oluşması olağan. Özellikle de “bir şekilde” veya “yeterince iyi” çalışan sistemleri bozup, değiştirip yeni bir düzen kurmak küçükten büyüğe birçok kurum için riskli olabilecek, IT departmanları ise işkenceye dönüşebilecek kavramlar haline gelebiliyor.

Elbette geçiş süreçlerini planlamak, yönetmek ve sonuçlandırmak önemli bir meziyet. Bu zorlu işleri iş akışını aksatmadan, çıkabilecek sorunlarla ilgili B ve C planlarını tasarlayarak yapabilmek de önemli.

Peki durup dururken çalışan düzenimizi bozup neden sanallaştıralım? Bu sorulara tek bir sistemin var olduğu bir senaryoyla makul ve tatminkâr cevaplar arayalım.

Sanallaştırsak da mı saklasak?

Şimdi genel bir gerçek üzerine anlaşalım: Eğer kimseye bir faydası olmasa kimse eski köye yeni adet getirmez veya eski Hubble’a yeni lens takmaz. Sanallaştırma en ufaktan en büyüğüne kadar her türlü işletmeye, hatta aile şirketlerine bile faydası dokunabilecek bir teknoloji.

Devamını okumak için tıklayın ->

ADVERTORIAL
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tek Sistem Olsa Bile Sanallaştırmalı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tek Sistem Olsa Bile Sanallaştırmalı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tek Sistem Olsa Bile Sanallaştırmalı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "