Okunma

İncecik Bir Ekran Kartı


03 Mart 2011 Perşembe 13:37
İncecik Bir Ekran Kartı

Üst seviye ekran kartları her zaman için büyük boyutları ile bilinirler. Bu da bu cihazları kasanın içine yerleştirmeyi zorlaştırır, hatta iki tane ekran kartı kullanmak isterseniz işin içinden çıkamaz hale gelirsiniz.

İlk Tek Slot GTX 460 Ortaya Çıktı

Bazı markalar, kullanıcıların bu sıkıntılarını göz önünde bulundurarak özel tasarım kartlar yapıyorlar. Sparkle’ın CeBIT 2011‘de tanıttığı GTX 570 modeli de bunlardan biri.

Sparkle ONE sadece tek slotluk yer kaplıyor

İnce ve Uzun

Standart sürümünün aksine sadece tek slotluk yer kaplayan ürün Sparkle ONE adını taşıyor. Normal bir GTX 570‘ten daha uzun olan fakat buna karşın epey ince bir yapıya sahip olan kart tek bir fan ile soğutuluyor.

İki adet 6-pin PCIe güç bağlantısına ihtiyaç duyan kartın üzerinde DVI, HDMI ve DisplayPort çıkışları yer alıyor. Kartın çekirdek ve bellek frekansları ise sırasıyla 752 MHz ve 1504 MHz. Kartta 1280 MB bellek bulunuyor.

:: Daha ince bir ekran kartı kullanmak ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İncecik Bir Ekran Kartı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İncecik Bir Ekran Kartı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İncecik Bir Ekran Kartı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "