Teknik Serviste Yeni Dönem


11 Kasım 2014 Salı 09:00
Teknik Serviste Yeni Dönem

Genel olarak ülkemizde üretilmeyen ve ithal edilen bilimum teknolojik ürün, vergilerin de etkisiyle ülkemizde yüksek fiyatlara satılıyor.

Gelişmiş ülkelerde bir taşınabilir bilgisayarın kullanım ömrü 4 – 5 sene arasında değişiyor. Fakat bizde bu rakamlar biraz değişkenlik gösteriyor.

Kötü servisler insanları onarımdan soğuttu!

Artık her mahallede, her semtte bir bilgisayar servisi var. Bu servisler çözüm üretip sorunu çözmektense “abi format atalım” zihniyetinde oldukları için, gerekli bilgi birikimi de bulunmadığından, esasında kolay bir çözümü olan sorunu, daha da çözülmez bir hale getirebiliyorlar.

Örneğin bir notebook’un ekranına görüntü gelmiyor. Bunu gerekli deneyimi, ekipmanı ve bilgisi olmayan biri açıp, sorunu çözmek yerine daha başka sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Örneğin lehim yapmaya çalışırken, havyayı fazla tutup, çiplerin tamamını bozabiliyorlar. Daha sonra bu bilgisayar adam olmaz diyip, onarılabilecek bir bilgisayarı daha kötü hale getirip kullanıcılara geri veriyorlar.

Easy Servis ile garantili onarım

20 yıllık tecrübeye sahip Erpa’nın oluşturduğu Easy Servis, en büyük parça ithalatçılarından da biri. Her model cihaz için parça ithalatı yapan ve geniş bir stoğa sahip olan Erpa, Easy Servis ile müşterilerine bu geniş bilgi birikimini sunuyor.

En yeni teknoloji ekipmanlarıyla, siz çay içerken onarım yapılabiliyor ve cihaz size teslim edilebiliyor. Easy Servis ve şirketle ilgili Erpa Genel Müdürü Nihat Erdal ile konuştuk. İyi seyirler

Easy Servis ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz

:: Teknik servisler ile ilgili daha önce ne sıkıntılar yaşadınız? Easy Servis’i denemeyi düşünüyor musunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Teknik Serviste Yeni Dönem”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  2 hafta önce internetten soru sorup cevap alamadığım teknik servis şirketi!

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatýný da adamlar ona göre yaparlar. @Seyhoo arkadaþýma katýlýyorum. Müþteri müþteriyi getirir, müþteri de müþteriyi götürür. Çoðu teknik servis iþin üç kaðýdýna kaçýyor ve kendisi büyüyeceðine böyle firmalarý daha da büyütüp bizleri de fazla para ödemeye sevkediyor. Ben þahsen bir arýzam olduðunda malzemeyi kendim temin edip tamirini yapýyorum. Özellikle mobil cihazlarda, ingilizceniz varsa, eliniz de yatkýnsa açýn youtube bakýn. Neredeyse tüm modellerin sökme takma iþlemleri, nelere dikkat edileceði video ile güzelce anlatýlmýþ.Helalinden kazanýp iþini doðru dürüst yapan esnaflarýmýz nadir de olsa var. Büyükler deðil, küçükler kazanýp büyüsün.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence burada ısrarla vurgulanması gereken çok güzel bir şey yapmışlar. Çoğu kişinin dikkatinden kaçıyor fakat adamlar tamir ettikleri cihazlara 1 Yıl garanti veriyorlar. Sektörü yakından takip ettiğim için biliyorum hiç bir firma teknik servisinde yaptığı bir cihaza 1 Yıl garanti vermiyor. En babası 6 ay verip olayı kapatıyor. Ayrıca arıza tespit ücreti de almamaları extra avantaj değerlendirilebilir.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatlar nasıl acaba göndermeyi düşünüyorum ilk ön yargim tuzlu gibi

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Dakika 03:00’teki arkadaş bir vida söküyor anakartı asılıyor baktı eline gelmedi bir vida daha söküyor tekrar asılıyor yine eline gelmiyor bir tane daha söküyor 🙂
  Allah’tan sonunda çıkarabiliyor 🙂

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  paylaþým için teþekkürler

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Cihazı servise vereceğime yenisi alırım.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkemizdeki teknik servisler zaten gün geçtikçe kan ve güven kaybediyor özellikle yaþadýðým yerdeki teknik servisler. Adamlar artýk yamyamlýkta son noktaya gelmiþler. Valla bizde hiç öyle bir sýkýntý yok hakettiðimiz parayý alýrýz müþteriyide asla madur etmeyiz bilen bilir. Ama çevremizde kötü teknik servisler olduðu için bizi tanýmadan güvenmeyenler çok tanýyanlarda az. Tanýyanlarýn az olmasýda çok yanlýþ yere tezgah açmamýzdan dolayý. 15 tane fabrikaya bakýyor olmasak dükkaný kapatýr gideriz o derece artýk insanlar kimseye güvenmiyor zoraki getiriyorlar cihazlarýný. Müþteri müþteriyi getirir bu kadar basit formül. Esnaf helalinden yapsýn Allah zaten hakketiðini verecek bu kadar basit þeyi malesef yurdum insaný yapamýyor

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

  Bazý teknik servisler vardýr iþi bu adamlardan daha çok iyi bilir ama helalinden çalýþmaz. Bazý adamlarda vardýr iþi bu adamlar kadar bilmez ama iþini iyi yapar, çok iþçiliðe az para alýr. Araþtýrýn hangisi güvenilir hangisi deðil öyle bi teknik servise gidin gerçekten fiyatlar çok tuzlu bu gibi yerlerde bi fan istemiþtik zamanýnda 130 dolar + KDV

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkemizdeki teknik servisler zaten gün geçtikçe kan ve güven kaybediyor özellikle yaþadýðým yerdeki teknik servisler. Adamlar artýk yamyamlýkta son noktaya gelmiþler. Valla bizde hiç öyle bir sýkýntý yok hakettiðimiz parayý alýrýz müþteriyide asla madur etmeyiz bilen bilir. Ama çevremizde kötü teknik servisler olduðu için bizi tanýmadan güvenmeyenler çok tanýyanlarda az. Tanýyanlarýn az olmasýda çok yanlýþ yere tezgah açmamýzdan dolayý. 15 tane fabrikaya bakýyor olmasak dükkaný kapatýr gideriz o derece artýk insanlar kimseye güvenmiyor zoraki getiriyorlar cihazlarýný. Müþteri müþteriyi getirir bu kadar basit formül. Esnaf helalinden yapsýn Allah zaten hakketiðini verecek bu kadar basit þeyi malesef yurdum insaný yapamýyor

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynen kesinlikle doðru söylüyor ama servis bana biraz tuzlu geldi. Benim notebookumun klavyesine kola döküldüðünde kendim açmaya çalýþmýþtým ve fazla zorlamadan ötürü vida yuvasý kýrdým, kasada açýklýk var ve klavyenin bazý yerleri yapýþ yapýþ. Bunu onlara anlattýðýmda 150USD+KDV civarýnda falan olur dediler. Ancak ben kasa ve klavyeyi ikinci el alsam, ehli birine yaptýrsam vereceðim fiyat taþ çatlasýn 150 lira. Evet belki onlar kaliteli yapýyorlar ama biz de cebimizi düþünmek zorundayýz. Ben þimdi tutup da 2bucuk-3 senelik bir laptopa 300-350 lira masraf yapamam. Onun yerine satýp yenisini alýrým daha iyi.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunu kesinlikle izleyin, adam çok güzel þeyler söylüyor. Örnek alýn, uygulayýn.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Teşekkürler

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Kvkdan iyidir parası neyse verelim adam akıllı yapsınlar

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilgisayarımın camı çatladı ERPA’ya yollamıştım. 3 ay parça arıyoruz, bulduk, gelmek üzre gibi bahanelerle oyaladılar. Bulamadıkları da macbook camı. Tarih öncesi bi bilgisayar da değil. Sonra arayıp parça bulamadık dediler. Yazıcıoğlunda bi yere götürdüm bir ayda buldu. Yani sakın götürmeyin diyorum. Markanın kendi servisi daha az bekletiyor.

" Teknik Serviste Yeni Dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknik Serviste Yeni Dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknik Serviste Yeni Dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)