Okunma

Selçuk Bayraktar, yeni projeyi duyurdu (Video)


07 Mart 2018 Çarşamba 22:15
Selçuk Bayraktar, yeni projeyi duyurdu (Video)

3. Havalimanı’nda Teknofest İstanbul’un tanıtım toplantısında Selçuk Bayraktar ile yerli ve milli teknolojileri, bu teknolojilere gençlerin nasıl destek olabileceğini konuştuk.

20-23 Eylül 2018 tarihinde 3. havalimanında, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali “Teknofest İstanbul”un tanıtım toplantısı yapıldı. Festivale son başvuru tarihi ise 1 Nisan 2018. Teknofest ile ilgili bilgi almak ve yarışma başvurularını buradaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

Selçuk Bayraktar, yeni projeleri de duyurdu!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olan Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, 3. havalimanı terminal binasında yapılan tanıtım toplantısında, Teknofest İstanbul Festivali ile ilgili basınla en son gelişmeleri paylaştı. Ayrıca etkinliğin sonunda Selçuk Bayraktar ile, Teknofest hakkında röportaj da gerçekleştirdik.

İnsansız jet ve 4.5 ton ağırlığında yeni iHA

Gelecekteki projelerle ilgili de konuşan Selçuk Bayraktar, “Şuanda kendi sınıfında dünyanın en iyisi diyebileceğimiz taktik insansız hava araçlarını yaptık. Bundan sonra da inşallah dünyada kendi sınıfında en moderni diyebileceğimiz 4,5 ton ağırlığında 1,5 ton yük taşıma kapasitesine sahip bir insansız hava aracını geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Kısa bir süre sonra da insansız jet çalışmamıza başlamayı düşünüyoruz” dedi.

Teknofest İstanbul sonrasında Selçuk Bayraktar ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Etkinliğin detaylarını da yazımızda okumaya devam edebilirsiniz. İyi seyirler…

Teknofest İstanbul ve yarışma detayları

Festivalde; Türk Yıldızları, Paraşüt, Solo Türk ve uluslararası profesyonel havacılık ekiplerinin gösterileri, seminerler, ödüllü teknoloji yarışmaları ve yerli teknoloji girişimlerinin yanı sıra uluslararası girişimlerin de yer alacağı Uluslararası Girişim Zirvesi düzenlenecek.

Gerçekleşecek olan festivalin en önemli bölümü ise, 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışması olacak. Yarışmacı takımlara, hazırlık sürecinde kendi projelerini geliştirmeleri için teknik malzeme ve ekipman desteği verilerek, gençlerin teknoloji geliştirmelerinin desteklenmesi hedefleniyor. Yarışmalara, ortaokul öğrencilerinden yüksek lisans mezunlarına uzanan geniş bir yaş grubunun başvuruları kabul ediliyor.

Ayrıca yarışmaya katılmak ücretsiz ve teknoloji yarışmaları için başvurular, 1 Nisan 2018 tarihine kadar www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden devam edecek.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde düzenlenen Teknofest İstanbul’un teknoloji yarışmaları Aselsan, Baykar, İGA, İsbak, Roketsan, TAI, THY, TÜBİTAK ve TÜRKSAT destekleriyle düzenlenecek.

Yarışmada gençlere malzeme desteği ve teknik danışmanlık verilecek

Kategorilerde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, yarışmalarda yer almaya hak kazanacak. Başvurusu kabul edilen ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca ihtiyaç duyacakları malzeme ve teknik danışmanlık desteği sağlanacak. Destekleri almaya hak kazananlar, Temmuz 2018 tarihinde ara değerlendirme raporu sunacak ve ara dönemde kendilerine belirtilecek olan eksikleri festival tarihine kadar tamamlayacaklar.

:: Yarışmaya katılmayı düşünüyor musunuz? 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Selçuk Bayraktar, yeni projeyi duyurdu (Video)”

 1. alberto dedi ki:

  Adam dolu belli. Allah utandırmasın.

 2. Tamer dedi ki:

  Çok başarılı bir adam. Türkiye’ye katkısı büyük.

 3. kemal dedi ki:

  Çok başarı çalışmaları var. tebrikler

 4. ScienceNET dedi ki:

  Gerçekten gurur verici. Yürekten kutlarım. Başarılar dilerim.

" Selçuk Bayraktar, yeni projeyi duyurdu (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Selçuk Bayraktar, yeni projeyi duyurdu (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Selçuk Bayraktar, yeni projeyi duyurdu (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "