Okunma

Teknoloji bağımlılığı ile mücadele edilecek! (Video)


27 Ekim 2017 Cuma 13:20
Teknoloji bağımlılığı ile mücadele edilecek! (Video)

Teknoloji bağımlılığı ile mücadele için yeni bir planlama oluşturuluyor. Başbakan yardımcısı Recep Akdağ, yeni yol haritasıyla internet, oyun, hatta sanal kumar da dahil olmak üzere teknoloji bağımlılığı ile mücadele edileceğini duyurdu.

Teknoloji bağımlılığı için yeni yol haritası

Recep Akdağ, “Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu” adıyla yeni mekanizma kurulacağını duyurdu. Bu mekanizmayla uyuşturucu ve alkolle mücadeleye devam edileceğini ve buna teknoloji bağımlılığıyla mücadelenin de ekleneceğini belirtti.

Yeni yol haritasıyla internet, oyun ve sanal kumar başta olmak üzere teknoloji bağımlılığına karşı mücadele başlatılacak. Recep Akdağ yol haritasını oluşturmak için uzman bir ekiple bir-iki aylık bir çalışma yürütüleceğini söyledi. Yol haritasında her bakanlığa, kuruma ve sivil toplum kuruluşlarına bir takım görevler düşecek.

Teknoloji bağımlılığı

Teknoloji bağımlılığının tıpkı madde bağımlılığı gibi kişilerin sosyal ve gündelik hayatını, hatta başarısını olumsuz şekilde etkiliyor. 2012 yılında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde “İnternet Bağımlılığı Polikliniği” hizmete başlamıştı.

Teknoloji bağımlılığına karşı oluşturulacak yeni yol haritası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Teknoloji bağımlılığı ile mücadele edilecek! (Video)”

  1. kadayıf dedi ki:

    bence çok gerekli birşey . porno bağımlılığınıda bu çatı altında toplarlarsa güzel bir değişim olacağını düşünüyorum

  2. abuzer dedi ki:

    Para tuzağı alayı

" Teknoloji bağımlılığı ile mücadele edilecek! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji bağımlılığı ile mücadele edilecek! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji bağımlılığı ile mücadele edilecek! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "