Okunma

Teknoloji Bakanlığı Geliyor


08 Haziran 2011 Çarşamba 09:15
Teknoloji Bakanlığı Geliyor

Çok önemli değişimlerin yaşandığı kabine yapısında artık devlet bakanlığı bulunmayacak.

Yeni mecliste başbakana bağlı 4 yardımcının yanı sıra toplam 20 adet bakanlık bulunacak. Bu bakanlıklardan 6 tanesi yeni kurulacak bakanlıklardan oluşuyor. Ayrıca her bir bakanın meclis dışından seçilecek bir de yardımcısı bulunacak.

Yeni bakanlıklar arasında bir tanesi de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak adlandırıldı. Daha önceki Sanayi ve Ticaret Bakanlığı‘nın yerini alacak olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sayesinde uzunca bir süredir bilişim sektöründen ve kamuoyundan gelen istekler karşılanmış olacak.

:: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kurulmasını nasıl karşılıyorsunuz?

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Teknoloji Bakanlığı Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  MEHTİ EKER VE RECEP AKDAĞI DEGIŞTİRİN LUTFEN

 2. xyz1234 dedi ki:

  bekliyorsuk bu gelişmeyi. bazıları bu bakanlığın gelmesini farklı şekilde yorumlamışlar ama, bilişim sektörünün hali şu anda içler acısı. bakanlık sayesinde bir düzene sokulur.

 3. mylife.eg dedi ki:

  Türkiyeninde artık bilişimin başına biri geldi bitirecekler ülkedeki teknolojiyi .

 4. Wermidon dedi ki:

  [QUOTE=intricate;1848000]ben daha çok “her bakanın [B]meclis dışından[/B] ve [B]üniversite mezunu olması şartı olmayan[/B] birer yardımcısı ***** cümlesine takıldım.[/QUOTE]

  Kadrolaşma…Devlet kurumlarında yetmedi, şimdide meciliste kadrolaş***** adamın hiçbir tahsili olmasına gerek ***** bakan yardımcısı olacak, Devlet adamlara maaş bağlayacak ve bu adam okuma yazma bilmese de ***** üniversite mezunu işsiz kardeşimiz sokakta boş gezerken alınan kararlar yüz kızartıcı.Her bakan kendisine yardımcı bir akrabasını meclise ***** durun başımıza neler gelecek.

  Daha konuşmayı bilmeyen bakanlar olduğunu düşündüğümüz vakit bu kararı da normal karşılamak lazım.Bu ülkeyi yönetenler böyle olursa yardımcıları öyle ***** tek suç onları seçip oraya gönderen ***** sonumuzu hayır etsin.

 5. rohirrim dedi ki:

  [QUOTE=intricate;1848000]ben daha çok “her bakanın [B]meclis dışından[/B] ve [B]üniversite mezunu olması şartı olmayan[/B] birer yardımcısı ***** cümlesine takıldım.[/QUOTE]
  meclis dısından neyse de üniversite mezunu olma şartı olmaması bana da ilginç geldi….

 6. Champion78 dedi ki:

  okul da bitiyor 1 ay sonra, beni işe alsalar bari 😀 (bil müh)

 7. intricate dedi ki:

  ben daha çok “her bakanın [B]meclis dışından[/B] ve [B]üniversite mezunu olması şartı olmayan[/B] birer yardımcısı ***** cümlesine takıldım.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bu sistem chp nin fikriydi

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Aslında bakanlık doğrudan ilgilenmeyecek teknolojiyle. Bu bakanlığın alt birimlerinden olan bir genel müdürlük yönetecek bu işleri. Acaba btk ne olacak. Ayrıca bu söylenen akp kazanırsa olacakmış.

  Görüşüm: Bunlar buz dağının görünen kısmı. Şahsen yapılanları çok gereksiz buldum. Yine aynı partinin adamları bakan olduktan sonra neye yarar ki. Tek gereken teknoloji bakanlığı.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  devleti bir şirket gibi yönetiyor adam, tebrikler.

 11. Alnair Alsad dedi ki:

  Bilişimin öğretmenlik yönünden önü kapandı gibi, çok da umutsuz olmak istemiyorum ama bkz. son kadrolu alımdaki kontenjan sayısı. 🙂
  Bakalım Bakan’ına artık, kolay gelsin her kim olacaksa.. 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  güzel gelişme… her nekadar ön yargılarımdan kurtulamayıp oy vermesem de , iktidar işini iyi yapıyor… hakkını yememek lağzım

 13. ktlpby dedi ki:

  ben anadolu teknik bilişim okuyorum bu yenilik beni ne yöndden etkiler ? bilişim sektörünün önü açılmış olur değilmi bu yenilik ile ?

 14. shiftdelete.net dedi ki:

  [URL=”http://shiftdelete.net/teknoloji-bakanligi-geliyor-29983.html”][B]Teknoloji Bakanlığı Geliyor[/B]

  [/URL]
  Bugün açıklanan yeni kabine yapısında eskiye oranla çok önemli değişiklikler bulunuyor. Uzun süredir kurulması beklenen Teknoloji Bakanlığı da artık resmiyet kazandı.

" Teknoloji Bakanlığı Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Bakanlığı Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Bakanlığı Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "