Teknoloji devinde görev değişikliği gerçekleşiyor


06 Ocak 2021 Çarşamba 15:00
Teknoloji devinde görev değişikliği gerçekleşiyor

Amerika merkezli Qualcomm, yönetim kademesinde önemli bir değişikliğe gidiyor. Halihazırda şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapan Cristiano Amon, 2014 yılından beri CEO olan Steve Mollenkopf’un yerini alacak. Amon’un bu göreve getirilmesindeki en önemli etkenler ise, şirketin tanıtımlarındaki yüzü olması ve Snapdragon 888 gibi ürünlerin onun elinin altından çıkması.

Qualcomm yola Amon’la devam edecek

Qualcomm tarafından yapılan açıklamada, CEO Steve Mollenkopf’un bu yaz emekli olacağı ve Cristiano Amon’un 30 Haziran’dan itibaren firmanın en üst yetkili olacağı belirtildi. 26 yıldır Qualcomm’da bulunan ve 2014’ten beri CEO’luk olarak yapan 52 yaşındaki Mollenkopf , bir süre stratejik danışman olarak şirketteki görevine devam edecek.

qualcomm

Mollenkopf’un CEO olarak görev aldığı zaman diliminde Qualcomm, sayısız zorlukla karşı karşı kaldı. Antitröst suçlamaları, Apple ile yaşadığı anlaşmazlıklar Mollenkopf’un dönemine damga vururken, firmanın mobil işlemciler sektörünü adeta domine etmesi de yine aynı zaman diliminde oldu.

1995 yılından beri firmada mühendis olarak çalışan Amon ise son 2 yıldır başkanlık pozisyonunda yer alıyor. Şirketin 5G stratejisini yürüten Brezilyalı iş insanı, bu süre zarfında müşteri portföyünü de artırdı.

Görev değişikliğinin açıklanmasının ardından Amon, mutluluğunu belirtti. Amon, “Qualcomm’un bir sonraki CEO’su seçilmekten onur duyuyorum. Steve ve Yönetim Kurulu’nun bana duyduğu güveni takdir ediyorum. Qualcomm inanılmaz bir şirket. On yıllardır inovasyonun ön saflarında yer alıyoruz ve ileride de bu pozisyonu korumayı dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Teknoloji devinde görev değişikliği gerçekleşiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji devinde görev değişikliği gerçekleşiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji devinde görev değişikliği gerçekleşiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)