Okunma

Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 12 Ağustos


12 Ağustos 2017 Cumartesi 09:30
Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 12 Ağustos

Teknoloji dünyasında neler oldu, neler olacak? Geçmiş her zaman geleceğin aynasıdır ve biz de bunu kanıtlamak adına yepyeni bir içeriği sizlere sunuyoruz. Bundan böyle her gün sizlerle teknoloji dünyasını baz alarak, Tarihte Bugün tadında bir köşe hazırlıyoruz.

Teknoloji dünyasında bugün 12 Ağustos

O zaman gelin hep beraber tarihteki bugün köşemizde, 12 Ağustos’ta yaşanmış gelişmelere bakalım.

İlk kişisel bilgisayar

Dünyanın en büyük bilişim teknoloji şirketi ve milyonlarca insanın teknolojisini kullandığı IBM, ilk kişisel bilgisayarı üreteli 36 yıl oldu.

17-08/12/bm.jpg

Mars uydusu keşfedildi

Mars’ın uydularını bulmakla ün kazanmış araştırmacı astronom Asap Hall, Mars’ın uydusu olan Deimos’u keşfedeli 150 yıl oldu.

17-08/12/deimos.jpg

Avrupa-Amerika arası ilk haberleşme

Amerika’nın ilk, Dünyanın 2. Haberleşme uydusu olan ve Avrupa ile Amerika arasındaki ilk haberleşmeyi sağlayan Echo 1, uzaya fırlatılalı 50 yıl oldu. 

17-08/12/qq.jpg

İlk dikiş makinesi

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve giyim sektörünün en önemli icadı olan dikiş makinesinin, Isaac Singer tarafından patenti alınalı 166 yıl oldu.

17-08/12/singer.jpg

 

Ford T satışa sunuldu

Ford’un 1908-1927 yılları arasında ürettiği ve o dönemin en çok satılan aracı olan Ford model T, satışa sunulalı 111 yıl oldu.

17-08/12/u.jpg

:: İlginizi en çok çeken olay hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 12 Ağustos”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ilk kisisel bilgisayari isirilmis elma uretti diye biliyordum. Neyse bilgimizi guncelleyelim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sevgili gunluk, ben bugun gene ozcekim, instagram, naber(sokak dili whatsapp),facebook, gibi uygulamalari kullandim. Yani senin anlayacagin bir arpa boyu yol alamadim.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Devamını bekliyoruz

" Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 12 Ağustos konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 12 Ağustos ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 12 Ağustos ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "