Okunma

Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 15 Ağustos


15 Ağustos 2017 Salı 11:45
Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 15 Ağustos

Teknoloji dünyasında neler oldu, neler olacak? Geçmiş her zaman geleceğin aynasıdır ve biz de bunu kanıtlamak adına yepyeni bir içeriği sizlere sunuyoruz. Bundan böyle her gün sizlerle teknoloji dünyasını baz alarak, Tarihte Bugün tadında bir köşe hazırlıyoruz.

Teknoloji dünyasında bugün 15 Ağustos

O zaman gelin hep beraber tarihteki bugün köşemizde, 15 Ağustos’ta yaşanmış gelişmelere bakalım.

Spider Man hayatımıza girdi

7’den 70’e herkesin bildiği Örümcek adam karakteri Marvel Comics tarafından yaratılmış, Bugüne kadar onlarca çizgi film, film ve çizgi romanı yayınlanmıştır.

Örümcek adam karakteri Marvel’a bugüne kadar milyonlarca dolar kazandırmıştır. Bundan dolayı Marvel Seriyi sürekli güncellemiş ve En son geçtiğimiz Temmuz ayında Spiderman Homecoming filmini çıkararak yeni bir seriyi başlatmıştır.

Gerek çizgi romanlarla, gerek çizgi filmlerle herkesin çocukluğunun bir parçası olmayı başaran Spiderman, Stan Lee ve Steve Ditkon tarafından yaratılalı 55 yıl oldu.

17-08/15/img_8827.JPG

Panama Kanalı açıldı

Kuzey Amerika ve Güney Amerika‘yı birbirinden ayıran ilk ve tek kanal Panama kanalıdır. Panama kanalı 77 km uzunluğu ile büyük okyanus ve Atlas okyanusu arasında geçiş yolu görevini görüyor. Panama kanalının en şaşırtıcı tarafı ise yapay bir kanal olması. 77 km‘lik yapay kanalın yapımında 2 binden fazla insan hayatını kaybetmiş ve binlerce kişi yaralanmıştır.

Günümüzde Panama’ya büyük bir ekonomik getirisi olan yapay kanal hizmete gireli 103 yıl oldu.

 17-08/15/img_8829.JPG

Efsane Renault arabası Türkiye’de satışa çıktı

Renault’un ülkemizde en çok satan arabalarından biri olan Renault, Fransa’da 1980, Türkiye’de ise 2000 yılına kadar üretilmiştir. Renault T 12 artık o kadar da çok yaygın olmasada Türkiye’de, özellikle taşrada hala kullanılmaya devam edilmektedir.

Bir zamanların popüler arabası Renault T 12 Ülkemizde satışa çıkalı 46 yıl oldu.

17-08/15/img_8831.JPG  
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 15 Ağustos”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Şu yaratılmış kelimesini kullanmasanız, spiderman karakteri uyduruldu deseniz olmaz mı?

" Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 15 Ağustos konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 15 Ağustos ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji dünyasında bugün neler oldu? 15 Ağustos ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "