Okunma

Teknoloji Gençlere Kötü Örnek Oluyor!


10 Eylül 2009 Perşembe 12:05
Teknoloji Gençlere Kötü Örnek Oluyor!

Amerika‘da bulunan Cranford Okulu yöneticileri bir araya gelmiş ve teknolojinin genç insanlar üzerindeki etkilerini araştırmaya başlamış. Araştırmanın sonucu olarak ise teknolojiyi yoğun olarak kulllanan gençlerin, sahtekarlığa daha yatkın olduğunu ve öğrenme yetilerinin azaldığını bulmuşlar.

Midland‘ta bulunan gençlerin bir kısmı araştırmaya katılmış ve Cranford yönetimi tarafından çeşitli sorulara maruz kalmışlar. Cranford yetkilileri sorular üzerine gençlerin ev ödevlerini internet üzerinden yapıp yapmadıklarını, teknolojiyi gündelik hayatlarında ne kadar kullandıklarını, ve bunun gibi bilgileri saptamışlar.

Araştırmayı yapan ekipten Andres Kakabadse, “Araştırmamızın amacı, gençlerin teknolojiye ne kadar bağımlı olduklarını, ve teknolojinin günden güne gençleri ne kadar kötü alışkanlıklara yönelttiklerini göstermekti. Sonuçlar da bu söylediklerimizi doğrular nitelikte” dedi.

Cranford’un yaptığı araştırma sonuçlarına göre, 11-18 yaş arası çocukların %60’ı teknolojiye bağımlı iken, %50’si ise cep telefonlarına düşkün. %39.3’ü de, anadilleri olan ingilizce derslerinde birçok yazım hatası yapıyor.

:: Araştırma hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Teknoloji Gençlere Kötü Örnek Oluyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Öğrenme yeteneği insanın azalıyor gerçekten..

" Teknoloji Gençlere Kötü Örnek Oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Gençlere Kötü Örnek Oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Gençlere Kötü Örnek Oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "