Okunma

Teknoloji Patronların Lehine Çalışıyor


11 Ağustos 2009 Salı 12:00
Teknoloji Patronların Lehine Çalışıyor

Teknolojinin ilerlemesiyle iletişim olanaklarının artması ve neredeyse tüm işlerin dijital ortama aktarılmış olması, patronların çalışanlar üzerinde daha çok etkisinin olmasına yol açıyor olabilir mi? T-Mobile’da çalışan üç kişiye göre bu sorunun cevabı kesinlikle evet.

Wall Street Journal’da yer alan haberde, çalışma saatlerinden sonra patronları tarafından, şirketin verdiği akıllı telefonlar üzerinden, iş verilen ve bunun için fazla mesai ücreti talep eden üç çalışan, T-Mobile’ı dava etti. Çalışanlar, iş saati dışında telefon ile arayıp, taşınabilir cihazlar üzerinden iş halletmelerini isteyen patronlarının, bunu yapmaya hakkı olmadığını savunuyorlar. Eğer böyle bir iş yaptırılacaksa bunun ücretinin verilmesi gerektiğini düşünüyorlar.

Uzmanlar da akıllı telefonlar ve benzeri taşınabilir cihazlar sayesinde iş ile iş dışındaki yaşam arasındaki sınırın giderek azaldığını, patronların teknolojiyi kendi lehlerine kullanarak, çalışanlarının neredeyse 24 saat boyunca çalışmalarını sağlamak sitediklerini belirtiyorlar.

:: T-Mobile’a açılan davayı haklı buluyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Teknoloji Patronların Lehine Çalışıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kesinlikle haklılar

" Teknoloji Patronların Lehine Çalışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Patronların Lehine Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Patronların Lehine Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "