Teknoloji Pazarı Kablosuz Büyüyecek!


28 Temmuz 2010 Çarşamba 09:23
Teknoloji Pazarı Kablosuz Büyüyecek!

2010 yılının ilk yarısını önceki yılın aynı dönemine göre %55 büyüme oranıyla kapatan ZyXEL Türkiye, ilk yarıyılda en büyük ilerlemeyi Telekom çözümleri alanında gerçekleştirdi (Zyxel’den Üstün Yedekleme Çözümü).

Diğer taraftan %30’luk büyüme oranıyla tüketici elektroniği ürün grubu alanında büyüyen ZyXEL, ilk yarıyıl satış rakamlarına göre %30 artış sağladığı tüketici ürünleri kategorisinin altında ise en çok kablosuz ağ ürünleri satışını gerçekleştirdi.

Bunun yanında ZyXEL’in Pro Wireless, ağ anahtarları, internet güvenlik ürünleri ve ağ depolama cihazlarında ise geçen yıla göre %20’nin üzerinde artış gerçekleşti.

 

ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Vefa Tarhan, 2010 yılı ilk yarı sonuçları ile ilgili açıklamalar yaptı.

 

Zyxel Genel Müdürü Vefa Tarhan yaptığı açıklamalarda, “Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %55’lik bir büyüme sağladığımız bu ilk yarıda, bu başarıyı Telekom çözümlerinin yanı sıra özellikle kanalda talep gören kablosuz ağ ürünlerine borçluyuz” dedi (Şirketinizi riske atmayın!).

Tarhan konuşmasında, “Bu durum tüketicilerin kablolardan kurtularak, ağ yapılarını kablosuza çevirme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ayrıca Pro Wireless ürün ailemizin satış oranı da geçen yıla göre %30 artış göstermiş bulunuyor.

Bu durum roaming, PoE, uzaktan yönetim gibi profesyonel kablosuz ürünlerde bulunan özelliklerin kurumlar tarafından daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ve tercih edildiğini göstermesi bakımında büyük önem taşıyor.

Diğer taraftan triple play uygulamaları için kurumlarda akıllı ağ anahtarlarına olan talebin önemli ölçüde artmakta olduğunu da gözlemliyoruz. İnternet güvenliği ve ağ veri depolama çözümleri de yükselen trend olarak kendisini göstermektedir.”

Dizüstü sistemler kablosuz ürünlerin satışını arttırıyor

 

Notebook satışlarının PC satışlarını geçmesi dolayısıyla kullanıcıların artık kablosuz modemleri tercih etmeye başladığını belirten ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Vefa Tarhan, “Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bu yılın ilk yarısında kablosuz modem satışlarımızda %25’lik bir artış gerçekleşti.

Artık evlerde NAS (Network Attached Storage), DMA (Digitial Media Adaptor), videphone gibi dijital ev cihazlarının yaygınlaşmasıyla kablosuz ve 4 portlu modemlerin tercih edileceğini öngörüyoruz.

Satışlarımıza bakarak kullanıcıların artık kablosuz ve birden fazla cihaz bağlayacağı 4 portlu modemleri tercih etmeye başladığını rahatlıkla söyleyebilirim (ZyXEL 6 Dakikada Çözüm Buluyor).

:: Dizüstü sistemler kablosuz ürün satışını arttırdığını düşünüyor musunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Teknoloji Pazarı Kablosuz Büyüyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Pazarı Kablosuz Büyüyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Pazarı Kablosuz Büyüyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?