Okunma

Teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip belirlendi!


09 Ekim 2018 Salı 10:49
Teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip belirlendi!

Türkiye‘nin teknoloji stratejilerini belirleyecek ekip başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine yaptığı atamalar Resmi Gazete‘de yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle beraber teknoloji yönetiminde de değişiklikler olmuştu. 2015 yılından beri BTK Başkanı olan Dr. Ömer Fatih Sayan, yeni atamalar sonrasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmış, BTK Başkanlığı görevine de Ömer Abdullah Karagözoğlu başlamıştı.

Şimdi ise teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip ile beraber Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayınlandı.

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu’nda kimler var?

Özellikle Mehmet Ali Yalçındağ gibi sektörden bilinen isimlerin de yer aldığı liste dikkat çekiyor. Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu artık aşağıdaki isimlerden oluşacak.

Prof. Dr. Hasan Mandal, Mehmet Ali Yalçındağ, Dr. Osman Coşkun, Prof. Dr. Mehmet Çelik ve Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı.

ShiftDelete.Net ekibi olarak, yeni kurulun ülkemize ve teknolojimize hayırlı olmasını diliyoruz.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip belirlendi!”

 1. k0zlu dedi ki:

  Prof. Dr. Hasan Mandal -> Metalurji Mühendisliği,
  Mehmet Ali Yalçındağ -> Doğan Medya’nın eski CEO’su Aydın Doğan’ın damadı,
  Dr. Osman Coşkun -> 23. Dönem Yozgat Milletvekili Kişisel Gelişim Uzmanı ve Öğretim Üyesi,
  Prof. Dr. Mehmet Çelik -> İlayihat Fakültesi mezunu Türk tarih profesörü,
  Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı -> İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu

  Yukarıdaki ekip ile “Bilim Teknoloji ve Yenilik” arasında ben bir bağlantı kuramadım. Kurabilen arkadaşlar lütfen beni aydınlatsınlar…

  1. İtünian dedi ki:

   Allah razı olsun ben de araştırmaya başlayacaktım şimdi kimdir bunlar diye, gerçekten haklı bir yorum yazmışsın bu takımdan bi cacık olmaz…

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hepsi mühendis değil bi araştır kimdir bunlar. İlahiyatçı da var aralarında

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hayirli olur insaallah..

 4. Anonim dedi ki:

  İlahiyat ihtisaslı insanlar ile ne kadar gelişimci politika izleneceğini gerçekten merak ediyorum.

  1. Mtb25 dedi ki:

   Sen heralde surat yapisina baktin dindar oldugunu hissettin sonra ilahiyatçı oldugu mührünü vurdun. Adam yazılım mühendisi

 5. Anonim dedi ki:

  bakalım cacığımıza bir sarımsak koyabilecekler mi?

" Teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip belirlendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip belirlendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji stratejimizi belirleyecek ekip belirlendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "