Okunma

Teknoloji ve Sanat Bir Araya Geldi


22 Temmuz 2009 Çarşamba 07:11
Teknoloji ve Sanat Bir Araya Geldi

 

Londra Üniversitesi‘ndeki güzel sanatlar öğrencileri birbirinden enteresan dört adet yönlendirici (router) tasarladı. Genelde dış tasarım olarak fazla etkileyici olmayan bu cihazlar için yapılan tasarımlar gerçekten çok ilginç ve güzel. Londra Üniversitesi öğrencilerinin yaptıkları yönlendiricileri aşağıda görebilirsiniz.

Jellyfish

Denizanası şeklindeki bu enterasan yönlendiricinin gövdesinden sekiz adet Ethernet kablosu çıkıyor. Üzerindeki mavi ışığın parlaklığı bant genişliği gücüne göre değişen cihazın ışığı ayrıca canlıymış izlenimi vermek için ileri geri dalgalanıyor.

Route O’Clock

Route O’Clock adı verilen bu tasarımın üzerinde farklı renklerde parlayan 24 adet bölüm bulunuyor. Gün içindeki sinyal gücüne göre renkleri değişen bu bölümler, hangi saatte hızın yüksek olduğunu gösteriyor. İnternet üzerinde hangi işi ne zaman yapacağınızı anlayabileceğiniz bu cihaz aynı zamanda bir Wi-Fi yönlendiricisi.

Hybrid Router

Hybrid Router evinizin dekorasyonunu zengileştirecek bir sehpa gibi gözükse de aslında bir Wi-Fi yönlendiricisi. Hoş bir tasarıma sahip olan ürünün üzerindeki sarı ışıklar dış görünümün güzelliğini tamamlıyor. Böyle bir yönlendiriciyi kim kullanmak istemez ki?

Energy Saving Router


Diğer tasarımlar dış görünüşleri ile dikkat çekerken Energy Saving Router adından da anlaşılabileceği gibi başka bir amaca hizmet ediyor. Üzerine dört adet anahtar asılabilen cihaz, eğer üstüne asılı hiçbir şey yoksa bağlantıyı kapatıp, güç tasarrufu sağlıyor. Eve geldiğinizde üstüne anahtarınızı asınca bağlantıyı kuran cihaz, evden çıkan herkesin anahtarını yanına alacağı mantığından hareketle, evde kimse olmadığı zaman güç tasarrufu için kendini kapatma özelliğine sahip.

:: Bu dört tasarımdan en çok hangisini beğendiniz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Teknoloji ve Sanat Bir Araya Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji ve Sanat Bir Araya Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji ve Sanat Bir Araya Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "