Okunma

Teknolojinin 40 Yılı Burada


30 Mart 2015 Pazartesi 11:00
Teknolojinin 40 Yılı Burada

New York’daki Bard Graduate Center çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Interface Experience adlı etkinlikte teknoloji takipçileri ve nostalji meraklıları, teknoloji dünyasının 40 yılını kendi gözleri ile inceleyebilecek.

Müzede toplamda 25 ayrı teknolojik efsane yer alırken, bunlar arasında Xerox Alto ve 1986 yılından Macintosh Plus da bulunuyor. Öte yandan katılımcılar arzu ederlerse 5 farklı efsanevi ürünü kendi başlarına deneyebiliyorlar.

Bunlar arasında Commodore 64 (1982), Mac Plus, Palm Pilot (1997) ve 2010 yılından kalma orijinal iPad ve Microsoft Kinect bulunuyor. Bir başka dikkat çeken içerik ise denemesi ve çalıştırması mümkün 100 adetin üzerindeki cep telefonu grubu!

15-03/30/the-interface-experience.jpg

Kuratör Kimon Keramidas’ın dediğine göre kendisi ve öğrencileri bu sunumu hazırlayabilmek için 5 yıl harcamışlar ve teknolojinin 40 yılını bir araya getirmek 6 bin 300 dolara patlamış.

Diğer cihazlar arasında ise Apple II’yi geçmesi beklenen Osborne 1 adlı portatif bilgisayar ve Fransız üretimi internet benzeri bir teknoloji ile 1982’de çıkan Minitel yer almış.

:: Böylesi özel bir müzeyi gezmek ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Teknolojinin 40 Yılı Burada”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Geçmişten günümüze gelen en büyük teknoloji devi SONY'dir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Nerdeyse bircok konsol ve telefon koleksiyonu ztn yapiyorum. Yakinda bende muze acicam

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ne güzel olurdu be

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İlk konsolum atari2600 sonra nes sonra game boy sonra ps1 diye gitti

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ilk konsolum atari2600 sonrasında ilk bilgisayarım commodore 64 sonrasında amiga500 …80li 90lı yıllarda bunlar her çocuğun gencin hayaliydi…bilen bilir…

" Teknolojinin 40 Yılı Burada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknolojinin 40 Yılı Burada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknolojinin 40 Yılı Burada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "