Okunma

Teknolojinin ‘İstenmeyen’ Etkileri -1


08 Şubat 2015 Pazar 14:30
Teknolojinin ‘İstenmeyen’ Etkileri -1

Teknolojinin insan zihninde bıraktığı etkiler kimi zaman ilginç şekillerde ortaya çıkabiliyor. Kamera ile size yüksek irtifadan görüntü kaydı olanağı sunan drone’lar da ilginç fikirlere önayak olabiliyor. Bazen renkli şekillerde karşımıza çıkan drone teması, Brezilya’da tahmin edemeyeceğiniz kadar uç noktalarda- belki de neredeyse korkunç- bir reklam kampanyasında kullanıldı. Elbette bu yargılar otoritelerce dile getirilenler. Biz yorumu yine size bırakacağız. Peki nasıl bir reklamdan söz ediyoruz?

Brezilyalı giyim markası Camisaria Colombo’nun kreasyonundan parçaların giydirildiği başsız-plastik mankenler, Hexacopter‘a takılarak uçuruluyor. Bu ürpertici görüntü, Brezilya’nın gökdelenlerin yoğun olduğu şehirlerinden Sao Paolo’da göğe doğru yükseliyor

Korkunç bir görüntüye neden olan cansız mankenler, halkın da şaşkın bakışları arasında uçuyor. Giysilerin üzerinde fiyat etiketleri görülürken, hedef kitle de ofis insanları gibi görünüyor. Yukarıda göreceğiniz video, teknolojinin bu tür reklam fikirlerine ‘yol açması’ adına üzüntü verici bir örnek olarak kayda girebilecek düzeyde.

Bu arada ‘ilgi çekici ve akılda kalıcı’ olarak da yorumlayan, fikri zeka dolu şeklinde niteleyen reklam uzmanlarının da olduğunu belirtelim. Videoyu izledikten sonra yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

:: Reklam videosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Teknolojinin ‘İstenmeyen’ Etkileri -1”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Aya reklam panosu asmakda nedir?Aya reklam panosu asılabilirmi bu nasıl bir mantık,aya reklam panosu koymak ayrı asmak ayrı,sen galiba arabalara asılan cd misali kastetmişsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bak insanın aklına neler getirmiyor,benim aklıma farklı bir fikir daha geldi,
  insan yükünü kaldırabilen o Hexacopter markalı cihazlar yapılsa insanlar şehir içinde havada uçarak dolaşacak…biraz fantastik bir kurgu ama imkansız değil arkadaşlar…Teknoloji bu her şey yaptırır…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bir baş olsa hiç de ürkütücü olmazdı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadar dehşet verici bi yanı yok abartmayın altı üstü bir reklam hemen komplo teorileri üretmeye başlamayın

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Dronelardan rahatsız olmamak genişlik mi? Perde denen bir şey var

 6. -Hewal- dedi ki:

  Benim sokaðýmdan geçerse indirirdim o droneleri nedenmi ürün tanýtmak bahane ürün tanýtma bahanesiyle insalarý gözetlemedikleri ne malum. Þimdi biri çýkýp diyecek suçlu olan insanýn çekincesi olur hayýr mahremiyet mahremiyet mahremiyet çok geniþ olan insanlar için yatak odalarýna, banyolarýna ,tuvatlete ve evin her yerine drone koysalar hiç rahatsýz olmayacak geniþlikte insanlar olarak görüyorum dronelerden rahatsýz olmayan insanlarý.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bence çok akılııca bir fikir keşke baş da olsaydı ya da Ay a reklam panosu asabilirlerdi

" Teknolojinin ‘İstenmeyen’ Etkileri -1 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknolojinin ‘İstenmeyen’ Etkileri -1 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknolojinin ‘İstenmeyen’ Etkileri -1 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "