Okunma

Teknosa, 1000 Kişiyi İşe Alacak!


09 Şubat 2012 Perşembe 22:15
Teknosa, 1000 Kişiyi İşe Alacak!

Türkiye’deki en geniş mağaza ağına sahip teknoloji perakendecisi Teknosa, 2011‘de de ortaya koyduğu performansla hedeflerinin üzerinde rakamlarla yılı tamamladı. Yılın son çeyreğinde %29‘luk büyüme ile 1,7 milyar TL‘lik ciro (KDV hariç) ile kapattıve Türkiye’de hizmet verdiği il sayısını 72’ye, mağaza sayısını ise 269’a ulaştırarak tamamladı.

Özel röportajı izleyin

Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, Teknosa‘nın 2011 performansını ve 2012 planlarını konuştuk.

10 TV’den 5’i Teknosa’da satıldı

Firma, teknoloji marketleri pazarında yüzde 43’e ulaşan pazar payı ile en yakın rakibinin neredeyse iki katı bir hacme sahip.

2011 yılında Teknosa mağazalarını ziyaret edenlerinin sayısı 85 milyonu, ürün satış adetleri ise 14 milyonu aştı.

İstatistiklere göre teknoloji marketleri kanalında satılan her 10 akıllı televizyondan 5’i, her 10 3D TV’den 5’i, her 10 LED TV’den 5 tanesi ve her 10 Netbook’tan 4 tanesi Teknosa’dan alındı.

Sonraki Sayfa: Teknosa, halka açılıyor

Teknosa halka açılıyor

Sabancı Topluluğu olarak Türkiye‘nin en itibarlı ve Türk ekonomisinin en önemli temel taşlarından birisi olduklarını belirten Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, “2012 yılını konuşuyoruz; ama esasen Sabancı’da bizim çok senaryolu stratejik planlarımız önümüzdeki 10 yıllık süreci kapsıyor. Her işe uzun vadeli bakıyoruz. Her işimizde vizyonumuz farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak. Teknosa bunun en güçlü örneklerinden birisi. Teknosa, elektronik perakende sektörünün açık ara en büyük, lider şirketi. Teknosa, Sabancı portföyünün tüm finansal göstergelerde, marka algı ve bilinirliliğinde parlayan yıldızı” dedi.


Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ve Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane

Dinçer, “2012 yılında önemli bir hedefimiz de Teknosa’yı halka açmak. Halka açılmayla Sabancı portföyüne şeffaflık, Teknosa kurumsal yönetimine güç kazandırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda Teknosa çalışanlarına, iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve Teknosa’nın geleceğine inananlara bir yatırım fırsatı oluşturuyoruz. Hedefimiz, lider Teknosa ile İMKB’nin en değerli, en çok kazandıran şirketleri arasına girmek ve bize inanan yatırımcılarla birlikte kazanmak” şeklinde konuştu.

Sonraki Sayfa: Teknosa, 1.000 kişiyi işe alacak

Teknosa 1.000 kişiyi işe alacak

2012 yılına sürdürülebilir kârlılık ve sadık müşteri parolası ile girdiklerini belirten Mehmet Nane, Teknosa‘nın 12 yıldır sürdürdüğü gibi bilimsel perakendecilik anlayışı ile tüketiciyi merkezine alan çalışmalarına devam edeceğini ve yenilikçi konseptlerle mağaza yatırımlarının devam edeceğini ifade etti.

Nane, “2012 yılında da hem büyük hem de küçük metrekareli mağazalar açmaya devam edeceğiz. Hedefimiz daha fazla tüketiciye ulaşmak için yıl sonuna kadar mevcut satış alanımıza net 30 bin metrekarelik yeni satış alanı daha eklemek. 2011 yılında ulaştığımız 1.7 milyar TL olan ciromuzu, 2012 yılında yüzde 20 oranında artırmayı hedefliyoruz. Sektörümüzün lideri olarak istihdama katkımızı sürdüreceğiz ve 1.000 yeni çalışanı daha bünyemize katacağız” dedi.

:: Teknosa’yı siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Teknosa, 1000 Kişiyi İşe Alacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  her gün, 2 sene önce 1800TL’ye aldığım makinanın teknosadaki fiyatının hala 2700TL olduğunu görüp kendimle gurur duyuyorum. brain free.

 2. baaydin dedi ki:

  o kadar kazık atıyolarki 1000 değil 10000 kişi almamılar işe bence.

 3. tarıkbuğra dedi ki:
  Alıntı Freude Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Hizmetlerine laf yok ama teknolojik aletlerin piyasa değerinden %5-10 daha fazla pahalı.

  aynen katılıyorum.hıç pazarlık bıle yapmıyorlar
  vıdeoyu bı saatde açamadım.nerelerde eleman alacakmış
  benıde ışe alsınlar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  O 1000 kişiden biri olmayı isterdim fakat teknosanın izlediği politika nedeniyle çalışmak istemiyorum. Genelde kullanıcının istemediği modeli süsleyip püsleyip sattırmaya çalışıyorlar. Ayrıca o kadar büyük mağaza açmışlar kiiii ancak cep telefonu deneme standları çok küçük ve birkaç model var. Ayrıca istatistiklere göre 10 kişiden 5’i teknosadan almış televizyonunu ki teknolojik aletleri nerden alması gerektiğini bilmeyen ne kadar çok insanımız var belli olmuş 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bunun adına işletme mühendisliği deniyor.

 6. Freude dedi ki:

  Hizmetlerine laf yok ama teknolojik aletlerin piyasa değerinden %5-10 daha fazla pahalı.

" Teknosa, 1000 Kişiyi İşe Alacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknosa, 1000 Kişiyi İşe Alacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknosa, 1000 Kişiyi İşe Alacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "