Okunma

TeknoSA En İyi Yönetilen Perakende Şirketi


13 Mayıs 2014 Salı 08:30
TeknoSA En İyi Yönetilen Perakende Şirketi

TeknoSA uluslararası bir başarıya imza atarak, finans dünyasının en saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından tüm Orta ve Doğu Avrupa’nın perakende alanında en iyi yönetilen şirketi seçildi. Bankacılık ve Sermaye Piyasaları konusunda dünyanın en önemli otoritelerinden biri olarak kabul gören Euromoney’nin her yıl gerçekleştirdiği Orta ve Doğu Avrupa’nın tamamını kapsayan anketi için büyük bankaların, pazar araştırma şirketlerinin ve danışmanlık firmalarının analistleri, sektöre veya ülkeye göre şirketleri puanlayarak değerlendirme yapıyorlar.

10 yıldır yapılan araştırma, iş dünyasının şirketler hakkındaki algısını ortaya koyan önemli bir gösterge olarak değerlendiriliyor. Euromoney Dergisi ödüllendirilecek ilk 3 şirketi, pazarda güç, kârlılık, büyüme potansiyeli, yönetim kalitesi ve kazanç kriterlerine göre belirliyor.

Türkiye, Dünya Ligi’ne taşındı

TeknoSA Genel Müdürü Necil Oyman, ödüle ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Türkiye’de organize teknoloji perakendeciliğinin temellerini atan ve sektörü şekillendirmeye devam eden bir şirket olarak, başarımızın Avrupa çapında fark edilmesini çok önemsiyoruz” dedi. Euromoney gibi saygın bir derginin ödülüne layık görülmenin, TeknoSA ile beraber Türkiye’yi de bu alanda dünya ligine taşıdığını belirten Oyman, “2023 yılına kadar Avrupa’nın ilk üç büyük teknoloji perakende şirketi olma hedefimize bağlı olarak attığımız adımlar, aldığımız bu ödül ile Avrupa çapında da takdir edilmiş oluyor. Bilimsel perakendecilik anlayışımız, yönetim kalitemiz ve sektörde bizi farklı bir noktaya taşıyan iş stratejimizin ödüllendirilmesi ile gururlanıyoruz” dedi.

:: TeknoSA’nın “En İyi Yönetilen” şirket seçilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TeknoSA En İyi Yönetilen Perakende Şirketi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Abi teknosa iyide fiyatlar çok uçuk fiyatlar uygun olsa vatan bimeks falan kalmaz

" TeknoSA En İyi Yönetilen Perakende Şirketi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TeknoSA En İyi Yönetilen Perakende Şirketi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TeknoSA En İyi Yönetilen Perakende Şirketi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "